Čo je to krása? Niečo, čo lahodí nášmu oku, niečo čo v nás vyvolá zvláštne pocity či vzbudí závisť? Tisíc ľudí, tisíc pohľadov na krásu. Niekomu sa páčia nízke ženy, niekomu štíhle, inému ženy kyprých tvarov.

S vývojom doby sa mení všetko, vrátane pohľadu na ženskú krásu. Kedysi boli v móde štíhle slečny s mierami 90 – 60 – 90, momentálne sa „nosíˮ všetko veľké. Veľké pozadie, veľké poprsie, veľké pery, dlhé nechty. V jednom však máme isto, nosí sa všetko, len nie prirodzenosť. Máte úzke pery, malé prsia či zadok? Mnohé z vás to považujú za chybičku krásy, pretože z každej strany sa predkladá určitý manuál na to, ako vyzerať príťažlivo.

g2

Vrásky, tie mementá krásnych chvíľ plných radosti a zábavy, by mali byť čo najlepšie vyhladené liftingovými procedúrami. Keď vyjdete na ulicu vidíte krásu akúsi príliš jednotnú. Rovnaké dievčatá a ženy, každá sa na seba podozrivo podobá. Nie sú ničím zvláštne, akoby len kopírovali niekoho štýl. Z titulných stránok sa na vás usmievajú dokonalé bohyne s lesklými vlasmi, bielymi zubami, bez gramu tuku. Tento ideál je ale skreslený a najmä počítačovo upravený. Napriek tomu ho však stále považujeme za prirodzený, možno práve preto, že stokrát omielaná lož sa nakoniec stane pravdou.

Zbytočne si zväčšíte prsia či pery, keď nemáte čaro a šmrnc svojej osobnosti.

Umelín a aditív sa snažíme zbaviť v potravinách, tak prečo nie aj v oblasti krásy? Netvrdíme, aby ste sa prestali o seba starať, to vôbec nie. Práve naopak, zvýraznite na sebe to, čo sa vám na vás páči, ale nesnažte sa byť za každú cenu ako slečny z titulných stránok. Cvičte, starajte sa o svoju pleť, o svoju dušu, o svoj intelekt. Zbytočne si zväčšíte prsia či pery, keď nemáte čaro a šmrnc svojej osobnosti. Plastické operácie a mnohé zdokonalenia, ktoré ponúkajú kliniky estetickej medicíny vám dodajú sebavedomie iba načas, ale nedodajú vám to najdôležitejšie, charizmu. Každá z nás by mala poznať svoju hodnotu a nezabúdať na jedinečnosť, ktorou sme boli obdarené. Neexistuje žena, ktorá by nemohla byť krásna, sú len ženy, ktoré nenašli kľúč k svojmu štýlu, ku svojej individuálnej kráse. Veď práve krása a čaro ženy pramenia z jej lásky k sebe, z poznania seba samej.

g3

Plotin: ,,Ak duša nie je pekná, nemôže vidieť krásu.ˮ

Horatius Flaccus Quintus: ,,Aby si bol krásny, zastav sa: minútu pred zrkadlom, päť minút pred svojou dušou a pätnásť minút pred svojím Bohom.ˮ

Audrey Hepburnová: ,,Ak chcete mať krásne vlasy, aspoň raz denne dovoľte malému dieťaťu pohladiť ich. Ak chcete mať krásne oči, hľadajte dobro v iných ľuďoch. Ak chcete mať krásne pery, hovorte iba láskavé slová.ˮ

Foto: Pinterest