Žena je krehké, nežné stvorenie, ktoré by žiaden chlap nemal udrieť ani ružou. Bohužiaľ, po svete chodí množstvo násilníkov, ktorí čakajú len na to, kedy sa ocitnete sama v tmavej uličke!

S nejakou tou nepríjemnosťou sa už stretla každá z vás, chlapi vedia byť dotieraví a násilní. Bohužiaľ, na nejednu kvetinku si trúfne zdvihnúť ruku aj jej vlastný partner a práve preto sme sa dnes rozhodli pomôcť. Pomocou krátkych inštruktážnych videí vás naučíme, ako sa ľahko ubrániť aj fyzicky podstatne zdatnejšiemu protivníkovi!

Sebaobrana pre ženy:

  • Bojový postoj: Pokiaľ vám to situácia aspoň trochu dovolí, pokúste sa zaujať základný bojový postoj. Ak budete stáť nohami pevne na zemi, znížite svoje ťažisko a pre útočníka bude podstatne ťažšie zvaliť vás na zem!

https://www.youtube.com/watch?v=sM4D-histlQ

  • Obrana proti zovretiu/škrteniu: Útok samozrejme môže prísť kedykoľvek, a to aj nečakane. Ako sa teda brániť v prípade, že vás útočník začne škrtiť?

https://www.youtube.com/watch?v=SW97jlPftRs

  • Útok zozadu: Obzvlášť nebezpečný útok na ženu môže prísť práve odzadu. V tejto ukážke vám vysvetlíme, ako sa vymaniť zo zovretia, tie odvážnejšie sa môžu pokúsiť o protiútok.

https://www.youtube.com/watch?v=kg-NcIMKNyY

  • Priamy úder päsťou: Ak je to nutné, niekedy možno použiť ako obranu úder. Nakoľko sú ženy vo všeobecnosti fyzicky menej zdatné, úder je vhodné viesť nie izolovane rukou, ale celým telom!

https://www.youtube.com/watch?v=CxRFQoiSSxA

Na záver treba podotknúť, že všetky tieto techniky slúžia výlučne ako rýchly protiútok. Bezprostredne, po odrazení útoku, je v každom prípade vhodné zvoliť útek. Nemá absolútne žiaden význam čeliť niekoľkonásobne ťažšiemu a silnejšiemu protivníkovi!

Zdroj/Foto: youtube