Make up a krém, ktorý už nejde vytlačiť, vyschnutá špirála, lak na dne. Všetky tieto kozmetické katastrofy už nebudete musieť riešiť. Ukážeme vám triky, ako využiť svoju kozmetiku do poslednej kvapky.

Dajte zbohom zbytočnému vyhadzovaniu výrobkov, ktoré ešte môžete zužitkovať, no vám z nich nechce vyjsť už ani kúsok. Týmto produktom môžete ľahkými trikmi znova prinávrátiť životnosť. Nemusíte ich tak vyhadzovať, keď ešte nie sú dovyužívané, čím ušetríte aj nejaké tie peniaze.

1. Pridajte do vášho make-upu pleťovú vodu

Ak si myslíte, že vo vašom make-upe už nič nie je, mýlite sa. Make-up sa usadí na dne i stenách nádoby a pumpičkou už jednoducho nejde von. Preto dovnútra nalejte malé množstvo pleťovej vody či mlieka, potrepte ním a naneste si posledné zvyšky ako pravá femme fatale.

Untitled 2

2. Pred vyhodením plastových produktov ich rozrežte a vyškrabte vnútro

Toto sa stáva najmä pri krémoch na ruky, telo či zubných pastách. Z plastovej tuby sa nepodarí vytlačiť von úplne všetko, preto ju rozrežte a zo stien vytrite zvyšky. Robte to chvíľu pred aplikáciou, nech nemusíte mať výrobok dlho otvorený.

3. Oživte svoj púder lepiacou páskou

Ak používate na nanášanie púdru labutienku, ktorú máte vo vnútri púdru, hromadí sa na nej mastnota a oleje, z čoho púder niekedy stvrdne. Jeho životnosť obnovíte lepiacou páskou, ktorú priložíte na púder a ten bude potom stále ako nový.

4. Vyčistite make-up a lepidlo z vašich umelých rias pomocou čistého alkoholu

Kvapku čistého alkoholu dáte na kefku alebo štetec a pár ťahmi odstránite z umelých rias lepidlo a iné nečistoty. A môžete ich použiť znova!

Untitled 4

5. Ponorte svoju vyschnutú maskaru do horúcej vody

Tento trik vám pomôže, ak máte maskaru dlhšie a náplň je už len po bokoch, taktiež v prípade, že vám maskara vyschla. Ak tento postup nezaberie, môžete skúsiť pár kvapiek horúcej vody naliať dovnútra.

6. Spojte zlomený rúž pomocou zapaľovača

Ak omylom zlomíte svoj obľúbený rúž, už ho nemusíte vyhadzovať a kupovať nový. Ľahko ho opravíte pomocou tepla. Zoberte zapaľovač a držte plameň chvíľu pod spodnou častou zlomeného kusu a vrchnou časťou tyčinky. Pozor, aby ste ich neroztavili až moc. Potom ich spojte dokopy, roztavené časti môžete prstom ešte upraviť a dajte stuhnúť do chladničky.

7.Dajte svoje laky, rúže a voňavky do chladničky

Takto im predĺžite životnosť! Najmä v lete je odkladanie kozmetiky do chladu viac než potrebné, pretože teplo a svetlo môže zmeniť textúru, vôňu aj farbu vašich výrobkov. Tmavé a chladné prostredie je pre ne oveľa lepšie.

8. Ak vám nejde otvoriť vrchnák laku, ponorte ho do horúcej vody

Pozor, aby ste do vody ponorili iba vrchnák, pretože teplá voda môže zmeniť konzistenciu či farbu vašich lakov.

Untitled 1

9. Štetce na make-up umývajte pomocou detského šampóna

Ak štetce používate pravidelne, mali by ste sa o ne aj starať. Usádzajú sa na nich nečistoty a baktérie. Preto ich dajte pod vodu, použite detský šampón na odstránenie nečistôt a poriadne opláchnite. Ak ich používate iba občas, očistite ich vlhčenými detskými utierkami.

10. Rozbité očné tiene a púder dáte dokopy s liehom

Rozbité časti rozdrvte na ešte menšie kúsky, skoro až na prach. Nalejte pár kvapiek liehu a lyžičkou zmes pritlačte. Keď sa alkohol vyparí, vaše obľúbené produkty budete môcť znova použiť.

Untitled 3

Foto: Pinterest