Máte pocit, že vaše kamošky toho stíhajú trikrát toľko ako vy? Možno je to len ilúzia fotiek na Instagrame a možno sa dá aj z vášho voľného času vyťažiť viac! Ako vyzerá váš bežný deň? Prídete z práce, vyložíte nákup, navaríte večeru a zvyšok dňa trávite leňošením pred telkou? Je načase zdvihnúť zadok a začať využívať voľné chvíle omnoho efektívnejšie! Tu je zoznam piatich voľnočasových aktivít, ktoré vám nielen budú robiť radosť, ale sa pri nich aj niečo nové naučíte!

 

Kurz cudzieho jazyka

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Neuspokojte sa preto so stupňom angličtiny „dohovorím sa“. Nájdite si kurz, ktorý posunie vašu angličtinu o level vyššie alebo sa pustite do iného jazyka, ktorý vás vždy lákal. Španielčina, taliančina, francúzština.. Určite sa vám raz zídu a možno sa vám aj otvoria nové dvere v kariérnom raste. Prinajmenšom si na dovolenke poklebetíte s domácimi! Na kurze získate nových priateľov a po hodine môžete spolu skočiť na drink. Určite lepší večerný program ako zaspávanie pri Hornej Dolnej.

Výtvarný kurz

Vždy ste chceli skúsiť maľovanie, kreslenie či modelovanie, no nikdy nebol „vhodný čas“? Koniec výhovoriek, pustite sa do toho a zobuďte v sebe umelca! Ozdobíte byt vlastnými výtvormi a vždy budete mať originálny narodeninový darček pre kamarátov. Nie je to cool? Navyše maľovanie a kreslenie patria medzi vynikajúce antistresové aktivity. Oddýchnete si a prebudíte v sebe kreativitu. Ak sa vám nepodarí nájsť vhodný kurz, YouTube je plný videí a tutoriálov pre začiatočníkov. Odporúčame Katie Jobling, podľa ktorej vytvoríte nádherné obrazy, aj keď ste štetec držali v ruke naposledy na základnej škole. Tak šup do papierníctva, stačí vám skicár, pár farieb, štetcov a chuť tvoriť.

Hra na hudobnom nástroji

Viete si predstaviť, že sama rozozvučíte piano, že si na gitare vybrnkáte melódie od Nirvany alebo zo seba vytrieskate dušu na bicích? S hrou na hudobný nástroj môžete začať kedykoľvek, nielen ako dieťa, kedy je to väščinou len túžbou rodičov. Prestaňte si hovoriť: „To by som raz chcela vyskúšať!“ Začnite teraz! Veríme, že s nájdením kurzu alebo tutoriálmi na internete nebudete mať problém. Dokonca je dokázané, že hra na hudobný nástroj pozitívne vplýva na funkcie mozgu. Zvýši vaše IQ a zlepší pamäť.

Vyšívajte, štrikujte, háčkujte

Štrikovanie a háčkovanie je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a zároveň vytvoriť niečo originálne do svojho šatníka. Uštrikujte si šál, čiapku, neskôr možno zvládnete aj originálny pulóver podľa svojich predstáv. Ak si na štrikovanie či háčkovanie netrúfate, začnite s vyšívaním. Na nete nájdete milión nápadov a inšpirácií, ako vytvoriť obrázky, ktoré ozdobia váš byt. Navyše sety na vyšívanie sa dajú objednať v krásnych boxoch so všetkým, čo k tomu potrebujete.

Tancujte, skáčte, boxujte

Šport nie je len o behaní a posilňovaní, ktoré vás vôbec nebaví. Skúste niečo nové! Hýbte sa pre radosť, nie preto, že musíte! Vyskúšajte breakdance, salsu alebo balet. Čokoľvek, čo sa vám páči a bude vám robiť radosť. Vyskáčte sa na trampolínach, vyskúšajte si „striptízový“ pole dance alebo akrobaciu na aerial dance. Ak vás tanec neláka, možno by sa vám zapáčili bojové športy. Karate a box sú obľúbené aj medzi ženami. Navyše sa naučíte chmaty vhodné k sebaobrane, čo sa vám zíde minimálne pri útokoch šteklenia od partnera.

Skúšajte, tvorte, bavte sa! Vyplňte svoj voľný čas aktivitami, ktoré vás vždy lákali. Získate kvalitne strávený čas a zároveň budete na seba právom pyšné! Tak do toho!

Foto: depositphotos.com