Známy príbeh o Perinbabe pozná asi každý, veď niektorí si bez neho vianočné sviatky ani nedokážu predstaviť. Milovníci tejto nestarnúcej rozprávky sa majú na čo tešiť, filmovanie pokračovania je naplánované už na 17. marca! Režisér Juraj Jakubisko zavítal opäť tam, kde natáčanie prebiehalo aj pred tridsiatimi rokmi. 

Mesto Kežmarok, v ktorom sa pred rokmi natáčalo niekoľko známych scén Perinbaby, opäť navštívil sám režisér a prezrel si jeho centrum. Kvôli veľkému množstvu žiadostí od divákov sa Juraj Jakubisko rozhodol natočiť druhú časť tejto kultovej snímky, ktorej hlavné postavy stvárnili slovenská herečka Petra Kolevská Vančíková ako Alžbetka a nemecký herec Tobias Hoesl ako Jakub.

perinbaba perinbabaNa blížiace sa filmovanie budú tvorcovia potrebovať drevené stoly, ktoré sa používajú počas festivalu Európske ľudové remeslo, a taktiež využijú tradičné oblečenie zo 17. storočia, ktoré im zapožičajú mestské folklórne súbory.

Režisér Jakubisko prezradil aspoň nejaké pikošky z druhej časti: „Giulietta Masina, ktorá stvárňovala Perinbabu, zomrela. Hovoril som si, natočíš film, ale všetci povedia, že to nie je ona. Dvojníčku nenájdeš, a tak som stále váhal. Až teraz mi digitálna technológia umožnila, že robím film a sú tam dve nesmrteľné bytosti – Zubatá a Perinbaba. Ony budú hrať v tom filme ako predtým. Využívam digitálnu technológiu, a tak ich na chvíľu oživím. Dve nesmrteľné bytosti sa tak na okamih naozaj stanú nesmrteľnými.“

Zdroj: Tvnoviny.sk, Foto: Youtube.com