V prvom dueli jubilejnej Farmy X sa stala poriadna dráma. Jedna z duelantiek sa totiž rozhodla reality šou dobrovoľne opustiť – Lenka Horníková zo statku doslova utiekla! Aký trest si za svoj nerozvážny skutok odniesie?

Toto tu ešte nebola! Lenka Horníková sa do Farmy X prihlásila s vidinou lepšej budúcnosti. 20-ročná Trnavčanka totiž sama vychováva 8-mesačného synčeka, ktorému by chcela dať lepšie detstvo a život, ako mala ona. Navyše v reality šou sa mala v pláne zresetovať po ťažkom vzťahu a zároveň fyzických útokoch svojho bývalého priateľa.

Namiesto 75 tisíc eur trest

Rozprávková výhra 75 tisíc eur sa ale v Lenkiných očiach už po pár dňoch na farme rozplynula. Odlúčenie od syna ju psychicky ničilo, a to až natoľko, že pred prvým súbojom s Miškou z duelantskej stodoly utiekla rovno domov. Svoj odchod zrealizovala dokonca tak šibalsky, že si ju nevšimla ani ochranka, ktorá počas celého natáčania šou striehne na to, čo sa deje v objekte.

Rovnaký meter na všetkých?

Útek z Farmy sa niekoľkým súťažiacim podaril už v šiestej sérii, avšak v ich prípade bol na vine nedostatok alkoholu, po ktorý sa vybrali do neďalekej dediny. Tým sa ale dopustili porušenia zmluvných podmienok a podľa portálu Topky.sk ich neminula mastná pokuta vo výške 15 000 eur.. „Každý farmár, ktorý porušil pravidlá formátu a dobrovoľne opustil priestory statku, obdržal upozornenie o porušení zmluvy a tiež výzvu na úhradu pokuty vo výške 15 000 eur,“ znelo v tom čase oficiálne stanovisko Markízy.

Čaká teda rovnaká pokuta aj mamičku Lenku? Ak sú zmluvné podmienky stále rovnaké, tak zrejme áno, i keď tentokrát bola televízia vo vyjadreniach skromnejšia. „Voči Lenke boli vyvodené dôsledky, ale výšku pokuty ani detaily zmluvy nezverejňujeme,“ vyjadrila sa manažérka televízie Markíza Michaela Hircová.

Zdroj: TV Markíza, Topky.sk | Foto: Markíza.sk, Facebook