Vo filme Polnoc v Paríži Owen Wilson povedal, že nikde na svete neexistuje také mesto, akým je Paríž. Ročne ho navštívia tisícky žien, zadaných či slobodných, dúfajúc, že prežijú romantiku ako na filmovom plátne. A zatiaľ čo sa prechádzajú uličkami, metropola im pomaly odkrýva všetky svoje poklady. 

Paríž je hlavné mesto Francúzska a jedným z významných obchodných, politických a kultúrnych centier sveta. V neposlednom rade patrí tiež k najnavštevovanejším a najromantickejším výletným destináciám. A my vás pozývame na menšiu prehliadku:

Francúzske dobroty

Francúzska kuchyňa je známa svojimi darmi mora a králikom, ktorý je považovaný za kráľa francúzskej kuchyne. Zelenina a syr tu nesmú chýbať na žiadnom stole, no i napriek týmto dobrotám snívajú aj tak všetky ženy o posedení v typickej francúzskej kaviarničke, kde vás zahrnú farebnými macronkami.

Pohľad z Eiffelovky

V čase jej stavania sa spisovali petície, vznikali rôzne protesty a dnes si bez nej metropolu Francúzska ani nedokážete predstaviť. Či už sa zveziete výťahom alebo si poctivo vyšliapete viac ako 1500 schodov, vašu námahu vám vykompenzuje úchvatný výhľad na celý Paríž.

Nočná prechádzka mestom

Keď posledné lúče slnka objímu Paríž a všade sa rozsvietia tisícky žiaroviek, pôsobí mesto magicky. Svetlá na bulvári Champs-Élysées, večerná plavba po Seine a atmosféra noci vás prenesie do úplne iného sveta.

V šľapajách Coco Chanel

Paríž je mesto módy a práve tu kvitol talent Coco Chanel. Na Rue Cambon 31 nájdete budovu, ktorú módna ikona kúpila a kde otvorila svoj prvý módny butik. Na druhom poschodí bývala, na prvom umiestnila štúdio a na prízemí sa nachádza obchod, ktorý je stále prístupný širokej verejnosti.

Bohémske Moulin Rouge

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Paríž s partnerom a nechcete, aby ste ho romantickým nádychom mesta udusili, navštívte francúzsky kabaret. Tanečnice v kostýmoch s perím a množstvom filtrov mu určite vygumujú z hlavy hodiny strávené čakaním vás na nákupoch počas celého výletu. Moulin Rouge sa nachádza vo štvrti Pigalle na Boulevard de Clichy na úpätí Montmartru.

PS: A v jeho blízkosti je múzeum se*u, ktoré tiež stojí za pozretie! 3:-)

Foto: flickr.com, pixabay.com | Video: Youtube