V predchádzajúc dvoch častiach sme vám predstavili svetovú špičku módneho blogovania. Nemusíme však chodiť ďaleko, aby sme našli inšpirujúcich ľudí. Stačí si otvoriť oči a samé zistíte, že šikovných módnych blogerov máme aj priamo na Slovensku! [sociallocker]

V tejto časti by sme vám radi priblížili ďalšiu zaujímavú päticu žien, tentokrát už zo slovenskej módnej scény. Áno, máme blogovú, dokonca aj módnu scénu, a áno, figurujú na nej celkom zaujímaví ľudia! Nasledujúcimi blogerkami by sme vám chceli dokázať, že aj slováci na to majú a nezaháľajú, pokiaľ sa jedná o módne trendy. Možno je ich tajomstvom iba to, že prezentujú niečo, na čo obyčajní slováci nemajú guráž alebo proste majú nos na módu. Aspoň cez pár jedincov u nás doma (ale aj mimo) sa šíri módna osveta v našej krásnej krajine. Ak by ste sa náhodou chceli inšpirovať niekým lokálnym, tu je pár tipov.

MELISA MINCA (Melisa Minca)

melisa

Táto asi najznámejšia slovenská blogerka, ktorá momentálne študuje v Edinburgu, sa dostala najviac do povedomia účinkovaním v nákupných maniačkach. Obecenstvo na Slovensku sa však nadchýňa pre to, čo prezentuje a môžeme byť len a len radi, že takúto blogerku máme. Spolupracuje aj s niekoľkými značkami a my jej úprimne závidíme túto výhodu blogovania.

NATÁLIA HOMOLOVÁ (Natinsta blog)

2

Rodáčka z Martina žijúca posledných 6 rokov v Londýne, študovala fashion management na London College of Fashion. Pracovala pre Armaniho a Atchesfashion. Jej bláznivým vystupovaním a energickým zjavom, ktorý sa odráža aj na jej obliekaní a blog ním len srší, zaujala tisíce a tisíce nielen slovenských divákov.

EVA KLIMEKOVÁ (2 In Da House)

3

Pôvodne plánovala spraviť blog o varení, no či by bola rovnako úspešná ako v tom, čo robí teraz sa asi nedozvieme. Ďalšia Slovenka žijúca v Londýne miluje secondhandy a streetstyle. Objavila sa aj v EMME, EVE, MIAU a iných magazínoch, rovnako spolupracovala pre niektoré značky.

BRONKA BANÍKOVÁ (My Fashion Square)

4

19 ročná Košičanka sa už vo svojich 13. rokoch stala ,,Girl Of The Week“  na Teenvogue. Za základ jej blogu a šatníka by sa dala považovať športová elegancia, minimalizmus s high fashion kúskami dohromady. To však neznamená, že Bronka nevie experimentovať a práve s takýmto prístupom nikdy nič nepokazí a neprekročí hranicu nevkusu.

TEREZA HAŠČÁKOVÁ (TT Apple/ Tereza Apple)

5

Študentka Paris College of Art so zameraním na Design Management/Fashion Business. Jej life/stylový blog nám mnohým prezrádza nielen to, čo nosí, ale aj ako sa stravuje a čo je ,,must-have“ aktuálneho obdobia. Rovnako ako jej blog je zaujímavý aj jej Instagram, ktorý sa určite oplatí pozrieť.

Ak ste aj vy blogerkou alebo nejaké poznáte, dajte nám o nich vedieť! 🙂

Autor: Katarína Mydliarová | Foto: Facebook [/sociallocker]