Hovorí sa, že čas blogerov už pominul, avšak napriek tomu ich popularita stúpa a majú čoraz väčší vplyv. Tí najvýznamnejší majú denne tisíce návštev nielen na ich domovskej internetovej stránke, ale aj na sociálnych sieťach. Vďaka svojim príspevkom predávajú rôzne značky a ľudia ich jednoducho milujú.

Dievča však potrebuje viac ako len perfektný šatník, priateľa a „foťák“. Musí myslieť strategicky, zaujať a mať dobrú reklamu.  Už sa neprihovára k tisícke fanúšikov, ale ovplyvňuje ich milióny. Samozrejmosťou každého blogera je fotoaparát! Keďže chce hýbať svetom módy, určovať trendy a môcť hovoriť o tohtoročných hitoch, nevyhnutnosťou je pózovanie alebo aspoň zvečňovanie svojich predstáv a návrhov. Myslíte si, že taký bloger nikdy nič nedosiahne? V tom prípade vás musíme vyviesť z omylu. Dnešní blogeri sú na vzostupe a to tak ako nikdy predtým. Spolupracujú so svetovými značkami, obsadzujú prvé rady na módnych prehliadkach, sú hosťami televíznych show a dôležitou súčasťou každého fashion weeku. Podarilo sa im preniesť svoju záľubu do multimiliónového biznisu.

Predstavujem Vám elitu dnešného blogerského sveta!

Leandra Medine (The Man Repeller)

lea

Návštevnosť cca 2- 3,7 miliónov za mesiac. 24-ročná Američanka zaujala najmä humorným ponímaním svojho blogu a módy ako takej. Prezentuje ju ako niečo, čo má tešiť ženy a nie mužov, ktorí móde vôbec nerozumejú. Svoj blog začala ako hobby a dnes dominuje svetu. Vo Forbes figurovala medzi „Top 30 pod 30“ ako jedna z najvplyvnejších trend-settrov súčasnosti, rovnako získala titulok najlepší blog na „Bloglovin“.

Bryan Grey Yambao (Bryan boy)

bryan2

Kydať na tohto filipínskeho blogera ľudia jednoducho milujú. Možno preto, že New York nazýva svojím domovom alebo preto, že sa objavil ako porotca v America´s next top model. Bol však prvým, kto sa začal blogovaním reálne živiť a zdá sa, že je v tom stále najlepší. Závistlivci môžu zahanbení behať so stiahnutím chvostom, pretože úspechu tohto blogera nezabránia.

Susie Lau (Style buble)

susie

Táto londýnska blogerka, pôvodom z Číny, začala písať v roku 2006 a delila sa najmä o jej osobné rady, skúsenosti a myšlienky. Zamerala sa na vyzdvihovanie mladých a neznámych talentov. Bola editorkou v „Dazed digital“, no v dnešnej dobe sa plne sústredí len na svoj blog.

Emily Weiss (Into the gloss)

da

V minulosti pracovala pre Vogue a zapôsobila taktickým vedením a prezentovaním svojej stránky o kráse. Zamestnaním najžiadanejšieho digitálneho dizajnéra v meste- Michaela Harpera dosiahla dizajn, aký ste ešte nikde na webe nevideli. Jej tím stále rastie a minulý rok zamestnala módneho žurnalistu Nicka Axeldora. Aj napriek nemu je však Emily stále hlavnou atrakciou.

Aimee Song (Song of style) 

aimee

Jej blog má 4 miliónov videní mesačne, čo ju robí jednou z najprominentnejších blogeriek na internete. Vo veku 25 rokov dosiahla skutočne veľa úspechov. Prvotne mal jej blog zameranie na interiérový dizajn, avšak keď zaznamenala pozitívny ohlas po pár postoch o móde, preorientovala sa na ňu.

lea1

bryan1

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Facebook, Twitter