Svet a jedlo sú úžasné, najmä ak máme koho ľúbiť a sme ľúbené. Vtedy papáme jedna radosť, pretože sa cítime šťastné, následne sa v nás usídli pocit spokojnosti, uvoľnenosti a vnárame sa do akejsi letargie, ktorá nás presvedčí, že všetko je tak, ako má byť. Nepríjemné je, že v daných momentoch si neuvedomujeme najmä skutočnosť, že sme sa uspokojili s našim meniacim sa výzorom, pretože nás má niekto rád také, aké sme. Nechceme tvrdiť, že byť vypasenou a šťastnou nie je OK, avšak!

Ruku na srdce, dámy! Koľké z vás mali niekedy vzťah s tým, že chlap vám tvrdil, že ste pre neho dokonalá a občas/ často sa obzrel za dákym dobre vyzerajúcim kusom mäsa? A koľké z vás po rozchode ožili (keď prestali cítiť lásku), schudli, zmenili vlasy, životný štýl, stravovanie……. ? Mohli by sme pokračovať xy otázkami, aby sme sa každá minimálne v jednej našla, ale je to zbytočné, náš zámer ste iste pochopili.

Pred vzťahom

Je piatok, sedem hodín večer, utiekli ste od kaderníčky a už na svoje telo s náznakom tehličiek na bruchu s prehľadom hádžete tie najlepšie kúsky zo svojho šatníka. Monika vám piatykrát volá, aký si dávate dnes večer rúž, Sandra má depku, lebo si nemá čo obliecť a Simona ostáva kvôli papučovému večeru so svojim drahým doma. Stále to však znamená neviazaný babský večer plný narážok na Simonu a hejterstva voči vzťahom prepleteným s tokom vodky s džúsom počas tour de bar. Kým si nadránom objednávate kebab s rozmazanou čiernou ceruzkou pod očami od potu, napriek čomu sa aj tak tvárite ako skvostná famme fatale (aj keď vás už topánky tlačia ako…), vnímate ako do predajne fast foodu vošiel ON. Jeden z tých pánov dokonalých, ktorí si objednajú minerálku miesto Coca Coly, len aby vyzerali cool a zdravo. Stretnú sa oči, preskočí iskra a ráno sa budíte v cudzom byte, vo veľkej posteli na to, že z kuchyne rozvoniavajú vajíčka a čerstvé toasty. Napriek pocitu trápnosti prechádzate chodbou „za ním“ a po mesiaci si neviete predstaviť, ako ste bez neho mohli žiť. Paradoxne..

ranajky

Status: Vo vzťahu

Prvé týždne sú tým najkrajším obdobím pre  každý pár. Romantika, motýle v bruchu, pocit prázdna pri odlúčení, chcenie vyzerať vždy dokonale, milo a napriek tomu neprístupne. Koniec koncov, prečo by si nami mal byť istý, prípadne, nech nás dobíja. Aj vy si ešte pamätáte na vstávanie o hodinu skôr a umývanie si zubov kvôli neprestajnému sviežemu dychu alebo nanášanie riasenky či korektora, nech vyzeráte aj ráno krásna? Bejvávalo..

Zuzana: „Keď som sa spoznala s Martinom, dávali premiéru filmu, ktorý som chcela vidieť. Zohnal lístky, kúpil popcorn a litrový nápoj. Odjedla som 10 pukancov, glg coly a tvárila sa, že kvôli zdravému životnému štýlu nemôžem viac, ale kvôli nemu som zhrešila. Sliny mi tiekli počas celého filmu a doma som si to všetko vynahradila. O tri mesiace sme počas filmu stlačili v teplákoch dva sáčky chipsov, gumenných medvedíkov a bagetu s kuraťom. Nechcem vedieť, čo bude o rok.“ Trochu inú skúsenosť má Laura: „Už počas prvého rande sme skončili u mňa doma. Myslel si, že mám vlasy po pás, dokonalú tvár, avšak realita bola niekde úplne inde. Keďže som sa vyskytla vo svojom teréne, o piatej ráno som letela do kúpeľne, pripla si vlasy na clipoch, zakryla všetky nedostatky a vhupla do postele. Keď sa začal prebúdzať, zatvorila som oči a on ma začal hladiť po „mojich“ vlasoch  s čarovným úsmevom. Po čase som vlasy prestala nosiť, lebo som sa mu vraj páčila prirodzená. Škoda, že si krátko na to našiel ďalšiu. Mimochodom rovnakú, akou som bola kedysi ja.“

Po období, kedy sme nedobytne krásne a dokonalé, podľahneme láske a zároveň tak aj povolíme na úprave svojho zovňajšku. Tešíme sa z toho, že sa mužom páčime také, aké sme vo svojej prirodzenosti, začneme jesť, priberať, guľatiť sa. Na diskotéku už nechodíme ako dračice od vedľa či vášnivé samice na love, ale ako tie „vo vzťahu“, po smrti, s očami na stopkách – ktorá zas čumí na nášho muža?!

V tesnom závere

Aj vy poznáte situácie, keď prídete do spoločnosti celkom obyčajná, jednoduchá a vidíte, ako sa váš drahý pozerá po kópiách vašej bývalej existencie? Tej existencie, o ktorej vám tvrdil, že ju chce vymeniť za vašu prirodzenosť? Andrea, známa známej známeho sa nám zverila: „Bola som so svojim mužom 8 rokov. Láska sa ešte nevytratila, ale vášeň už nebola tým, na čo sme boli zvyknutí kedysi. Počas jedného plesu sme sa stretli s rodinnými známymi, s ktorými sme začali tráviť večer. Keď začala hrať „naša“ pesnička, zháňala som ho a našla v nohavičkách mladej čašníčky, ktorá svojimi silikónmi, mihalnicami a nechtami mala od prirodzenosti na míle ďaleko. Začala som sa cítiť ako úplná chudera nie kvôli tomu, že ma podviedol, ale kvôli tomu, že som opustila samú seba. Sebavedomú, cieľavedomú a najmä inteligentnú ženu.“

Po vzťahu

Nech sme akékoľvek silné, po vzťahu väčšinou prichádza plač. Či už z ľútosti, nechutenstva, sklamania, vždy ide o bežnú fázu pri ukončení etapy. Vyplakať sa a ísť ďalej. Následne nás prepadáva pocit nenávisti, ľahostajnosti a kým sa najlepšie priateľky tvária súcitne, my začíname byť plné elánu. Zdvihneme kotvy a tašku s vecami do fitka, zmeníme vlasy (dĺžke a farbe sa medze nekladú) a po čase najmä nenápadne zistíme, kde sa cca bude zdržiavať náš lámač sŕdc. Andrea doplnila: „Po rozvode som dva mesiace chodila ako bez duše, kým mi vlastná mama nevyčistila žalúdok. Vraj to, čo si o sebe myslím, mám realizovať aj v praxi. Schudla som asi 10 kg, začala som chodiť medzi ľudí, do prírody, usmievať sa na svet. Na Silvestra som bola pozvaná na akciu s bývalou partiou ľudí, kde sa mal vyskytnúť aj môj ex. Obliekla som si najlepšie šaty, vysoké topánky, z blond prešla na čiernu a pery som doladila úsmevom a červeným rúžom. Všetko trápenie a bolesť stáli za jediný pohľad môjho ex keď ma videl spokojnú a koketnú. Skúsil ma zavolať na drink, ale ja som pre tento večer patrila jeho kamarátovi, ktorý zo mňa nedokázal spustiť oči – sme spolu už 3 roky a skutočne ma má rád takú, aká som.“ :)

žENA

Muži nás vnímajú také, aké sme. Nikdy nečakajte, že budú objavovať hlbšiu podstatu nášho vnútra. Ako vravia, čo oko nevidí, srdce nebolí. My by sme to poopravili a tvrdili, čo oko nevidí, srdce nepozná! Odtrhnúť sa od rezňa a naniesť trochu lesku na pery ešte žiadnu nezabilo :)

Foto: Facebook