Počuli ste už niekedy o hoteloch pre dospelých? Nie? Tak verte, že tomuto trendu podlieha čoraz viac mladých dovolenkárov. Relax bez hluku, detského kriku či nervóznych rodičov s potomkami vyhľadáva čoraz viac ľudí, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľnú dovolenku bez akýchkoľvek obmedzení. Áno, nech to už vyznie akokoľvek hlúpo, aj toto je realitou súčasnej letnej sezóny!

Cestovanie nebolo nikdy jednoduchšie a dostupnejšie, veď dovolenkové rezorty sa dnes predbiehajú v tom, kto ponúkne pre svojich klientov čo najlepšie služby. Novinkou v cestovnom ruchu sú takzvané „Adult-Only“ hotely, teda ubytovanie len pre dospelých. Aj keď sa vám to možno zdá nemravné, napriek názvu si nepredstavujte nič obscénne – tieto rezorty vás skrátka ubytujú len ak máte v občianskom preukaze viac ako 18 rokov.

V prípade, že ešte nemáte alebo naopak máte deti už odrastené a chcete si užiť dovolenku bez hlučných malých rekreantov, hotely pre dospelých sú pre vás ako stvorené. Aj keď ste už rodičom, niekedy môže byť týždeň oddychu od vašej milovanej ratolesti osviežujúcou regeneráciou na obnovenie síl. Nenájdete tu žiadne detské ihriská ani všadeprítomných animátorov, naopak, program je prispôsobený potrebám dospelých výletníkov. Nejde tu o žiadnu diskrimináciu, iba o potrebu pokryť dieru na trhu a vyhovieť požiadavkám všetkých klientov.

hotely pre dospelých, dovolenka bez detí

A aké sú výhody hotelov len pre dospelých? Pre mnoho dovolenkujúcich párov je určite príťažlivá predstava, že ich spoločné chvíle pri bazéne či na pláži nebude rušiť detský rev či špliechajúca voda. Výnimkou v rezortoch nie je ani vlastná pláž, golfové ihrisko, wellness či ďalšie benefity.

Mimoriadne vyhľadávaným trendom sa tieto hotely stali už pred niekoľkými rokmi najmä v Amerike a Karibiku, no dnes ich nájdete už takmer v každej destinácii. Či už túžite po romantickej dovolenke s partnerom alebo babskej jazde s kamoškami, tieto hotely sú na to doslova ako stvorené. Ešte stále premýšľate, kam sa vybrať toto leto na dovolenku? :)

Zdroj: Facebook.com | Foto: pexels.com