A je to tu! Mark Osborne, to je ten odvážlivec, ktorý nakrútil na motívy knihy ,,Malý princ“ celovečerný animovaný film. Poďte sa pozrieť na trailer, ktorý by mal k obrazovkám pritiahnuť nielen deti, ale aj dospelých.

Antoine de Saint-Exupéry, svetoznámy francúzky autor filozofickej rozprávky, sa stal inšpiráciou pre filmového režiséra Marka Osbourna. Ten mal toľko odvahy, že sa pustil do tvorby animovanej rozprávky pre deti, ktorú pozná v knižnej podobe snáď každý. Práve vďaka nemu zažijú predovšetkým deti prvý kontakt s Malým princom a v budúcnosti budú pripravené na originál od Antoine de Saint-Exupéryho. Mnohé si možno na základe animovaného filmu prečítajú dobrovoľne knihu aj skôr.

1

Ten, komu sa dostal do rúk knižný originál vie, že po opätovnom prečítaní si môže čitateľ obsah a zmysel príbehu vysvetliť vždy iným spôsobom a aj čítanie Malého princa je zakaždým rozdielne. Aj v tom spočíva čaro tejto knihy. Mark podáva divákom príbeh Malého princa jemne, decentne a hlavne zrozumiteľne, aby mu deti porozumeli. Odhaľuje hodnoty, na ktoré pri mnohých povinnostiach zabúdame. Rozprávky vo všeobecnosti poukazujú na mravy, ktoré by sme mali ctiť a uchovávať. Upozorňujú na to, čo je v živote skutočne dôležité a pritom sú určené pre deti. Avšak práve tie vedia, v čom spočíva čaro života a čo je preň skutočne dôležité, kým nám dospelým to uniká. Rozprávky nie sú len pre malých!

Nezabudnite, pretože len to je dôležité, čo je očiam neviditeľné!

https://m.youtube.com/watch?v=6Hfnttt1BRA

Video: Youtube