Igor Matovič nestojí na čele vlády ešte ani rok, no už musel čeliť tak mocným výzvam, o akých sa väčšine slovenských premiérov ani nesnívalo. Práve to z neho robí osobu, ktorej pôsobenie si dokázalo vytvoriť obrovské množstvo prívržencov i odporcov. Predseda vlády sa zároveň širokej verejnosti pravidelne prihovára prostredníctvom nesmierne otvorených statusov na Facebooku, čo sa neraz stretáva s búrlivými reakciami.

Po tom, ako výsledok Matovičovho testu na ochorenie Covid-19 preukázal pozitívny výsledok, musel sa okamžite odobrať do desaťdňovej domácej karantény. S premiérovým zdravím to zatiaľ, našťastie, veľmi zle nevyzerá, keďže je schopný na dennej báze prispievať na sociálne siete.

igor matovič

Tisíce občanov si mohli pred pár hodinami prečítať drsné slová o rafinovanej hnusobe, ktorá ho napokon preľstila. A to až natoľko, že musel neočakávane zmeniť plány postaviť sa do radu na novú vakcínu medzi prvými a ísť tak obyvateľom krajiny príkladom. Čo tým mal líder hnutia Oľano vlastne na mysli?

Pozor na falošnicu!

Počastovanie „falošnica“ či „hnusoba“ si od premiéra vyslúžila práve diagnóza koronavírusu, na ktorú mal doplatiť aj on sám. Podľa slov Igora Matoviča sa mali vládnuci predstavitelia po vzájomnej dohode dostaviť na očkovanie ako prví, avšak nákaza im zrazu tieto úmysly skrížila.

,,Keď sme sa v pondelok na vláde rozprávali o očkovacom pláne, dvaja ľudia vytŕčali z davu – Jaro Naď a Veronika. Najodhodlanejšie zareagovali na výzvu Mareka Krajčiho, že by sme mali byť osobným príkladom a mali by sme sa dať verejne po Vianociach ako prví zaočkovať, aby sme pochybujúcim ukázali, že sa naozaj nemajú čoho báť,“ popredný politik opisuje smelé rozhodnutia jeho kolegov.

,,Keď to tá hnusoba na vlastné oči počula a videla, tak sa rovno na mieste rozhodla nám skrížiť plány. A votrela sa im do priazne a nosných dierok, a mňa si k tomu dala ako bonus.
No, vidíte, od začiatku hovorím, že je to rafinovaná hnusoba a nakoniec preľstí aj mňa. A v poslednej možnej chvíli, keďže deň, keď mi karanténa skončí, bude zrejme prvý šťastlivec zaočkovaný,“ predseda vlády pomerne bizarným spôsobom verejnosti oznámil, že sa plánované úvodné zaočkovanie významných politických predstaviteľov odkladá.

V závere nevšedného príhovoru občanov varoval pred tou hnusobou, „ktorá je falošnejšia ako úsmev prostitútky,“ čím taktiež upozorňoval na obrovské riziko nákazy takmer na každom rohu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: Facebook/Igor Matovic, Instagram/igor_matovic_olano