Búrlivák Robo Mikla sa zapísal do povedomia verejnosti ešte v roku 2004, keď sa stal jedným z finalistov historicky prvej slovenskej SuperStar, ktorú vtedy vyhrala Katka Koščová. Hneď od svojho úplne prvého vystúpenia pred porotou sa stal favoritom súťaže a mnohým televíznym divákom bol veľmi sympatický najmä preto, že takpovediac smrdel životom. A tak sa nespútaný rocker dostával z jedného kola do druhého, až kým…

… až kým sa nerozhodol mašinériu zvanú SuperStar dobrovoľne opustiť. Skončil tak na 5. mieste, čomu mnohí priaznivci veľmi dlho nechceli uveriť. Bolo však očividné, že začínajúci spevák tlak verejnosti a rýchlo vzrastajúcu popularitu neustál, čo spôsobilo, že čoraz častejšie siahal po tvrdom alkohole. Na verejnosť sa tak pravidelne dostávali informácie o tom, ako bol Robo na skúškach zas pod vplyvom a nezvyčajné neboli ani nahé fotografie, ktoré vznikali práve počas Robových alkoholových excesov, kedy sa zrejme nedokázal kontrolovať.

Na chvíľu sa síce potom zdalo, že si spevák vošiel do svedomia a očakávalo sa, že začne pracovať na svojej sľubne vyzerajúcej kariére. Tak sa aj stalo a Mikla vydal prvé CD Nedokončená, po ktorom nasledoval Projekt náhoda a ich spoločný album Pekne natvrdo. Život búrlivého rockera však talentovaný hudobník nezvládol, návrat k alkoholu znamenal pád až na samé dno a skončilo sa aj jeho krátke manželstvo, ktorému na začiatku zrejme veril. Na istý čas tak upadol úplne do zabudnutia, keď odišiel do Ameriky, odkiaľ sa však vrátil úplne iný Robo – vyrovnaný, pokorný, spokojný a hlavne abstinujúci.

Dnes žije spevák príkladný život, pričom nezabúda ani na svoju minulosť. O svojich niekdajších problémoch sa nebojí hovoriť verejne, čím poukazuje na nebezpečenstvo, ktoré hrozí najmä mladým ľuďom. Zas sa naplno venuje tomu, čo ho baví najviac, a to hudbe, vďaka ktorej sa kedysi stal slávnym. Svoj návrat na pódiá však deklaruje aj úplne novými fotografiami, ktoré nafotil spoločne s Jánom Martonom. Toho mnohí poznajú aj zo spolupráce so spevákom Jurajom Hnilicom, finalistom talentovej šou Česko Slovensko má talent. Musíme uznať, že Robo vyzerá na nových fotkách fakt božsky – opäť je to ten sympaťák s iskrou v oku, ktorého si pamätáme ešte z čias SuperStar. Tak snáď mu to tentokrát už vydrží!

Robo Mikla a Ján Marton

Robo Mikla a Ján Marton

Foto: Instagram, Facebook