Rozchod Dary Rolins a Patrika Vrbovského bola udalosť s nepredvídateľne silným dopadom – hovorí sa o tom vždy a všade! Skoro nikto nesleduje internetovú „vojnu“ medzi raperom a speváčkou bez toho, aby si na kauzu vytvoril vlastný názor. Ikonický rozchod zaujal aj odborníka na psychiku, psychiatra Jana Cimického, ktorý sa k celej veci vyjadril TAKTO.

Rytmus si svojimi romantickými rečičkami na Instagrame poriadne zavaril – jeho nekonečná láska k Jasmine Alagič, ktorou neustále spamuje, ho rýchlo pochovala pod čiernu zem. Ľudia sa nemôžu ubrániť názoru- to, že si raper našiel priateľku len tak krátko po rozchode, považujú za zradu Dary Rolins, ba až priam za neveru. Väčšina fanúšikov favorizuje práve s ňou aj napriek tomu, že bola iniciátorom rozchodu. Jej emocionálne vyznanie nasmerované na bývalého len pridalo na statuse „obete“.

Hrá sa Dara na neviniatko a snaží sa z kauzy vyťažiť ešte väčšie sympatie pre jej osobu? Podľa psychiatra Jana Cimického urobila viac než dobre. Pre portál Extra.cz sa o problematike vyjadril takto: „Keď človek začne nový vzťah, nie je gentlemanské nadávať a ohovárať predchádzajúceho partnera. A ani dáma by sa tak nemala chovať. Aj druhá strana by určite mala dosť príležitostí ako bývalého partnera očierniť. To by si mal pán Rytmus uvedomiť. V tomto prípade vychádza ďaleko lepšie Dara Rolins. Chová sa ako dáma. Je to vyzretý človek. Čo hovorí, je rozumné. Samozrejme to, ako sa jej bývalý priateľ chová a čo hovorí, je bolestivé a asi ju mrzí, že sa človek, do ktorého vkladala určité nádeje, chová ako nedospelý chlapec. A aj keby bola v skutočnosti úplne tou najhoršiou priateľkou, Rytmus aj tak zosmiešňuje sám seba. Veď s ňou bol a to dlho! Pokiaľ by to bola len pretvárka a póza, aby sa prisal na jej popularitu, tak je to skutočne trápne.“

Doktor neskôr podáva návod, ako sa vyrovnať s tak bolestivou vecou, akou je rozchod: „Musím sa odvolať na môjho kolegu Miroslava Plzáka. Ten hovoril, že keď sa rozídeme v zlom a sme plní zlosti na toho druhého, máme si zobrať list papiera, naňho si napísať, čo všetko by sme svojej bývalej láske urobili, ako by sme ju potrestali. Potom je dobré strčiť to do obálky, dať ju niekam na spodok skrine a tam ju nechať. Človeku sa uľaví už len tým, keď tie veci napíše. Po čase je rád, že nič z toho neurobil a nezverejnil to. Odstup je dôležitý. Krátko po ukončení vzťahu nie sú spomienky ešte utriedené. Určite sú aj veci, ktoré neboli pekné, ale na súkromné hodnotenie je dosť času.“

Na záver má doktor pre Rytmusa tento odkaz – nemal by sa sťažovať, že Dara rieši jeho súkromie, ako prvý by ho mal rešpektovať on. Speváčka by sa nikdy neozvala, ak by ju nevyprovokoval svojimi odvážnymi prehláseniami.

Zdroj: Extra.cz | Foto: Instagram