Aký je rozdiel medzi štýlom a módou? Móda sa mení ako aj ľudia, avšak štýl sa vyvíja, tak ako osobnosť človeka. Práve z nej štýl pramení a vychádza, je to vlastne osobná forma sebavyjadrenia.

Myslíte si, že vkusné či výstredné obliekanie patrí iba mladým? Nechajte sa presvedčiť, že štýlová ikona môže byť akákoľvek žena bez ohľadu na vek.

Iris Apfel (94 rokov)

Ak si meno tejto dámy zadáte do vyhľadávača, dozviete sa, že ide o americkú podnikateľku, interiérovú dizajnérku a módnu ikonu. Ani vysoký vek jej nebráni v tom, aby bola pri svojich mnohých aktivitách neprehliadnuteľná, upravená a štýlová. Charakteristické sú pre ňu výrazné okuliare a ešte výraznejšie doplnky. Dokonca si zahrala aj v reklame na francúzsku značku auta DS 3!

  • „Ak sa neobliekate rovnako ako druhí, nemusíte myslieť ako druhí.“
  • „Nevidím nič zlé na vráskach. V zásade predstavujú odznak odvahy.“

https://www.youtube.com/watch?v=5NjlVaNphlk

Daphne Selfe (87 rokov)

Najstaršia profesionálna modelka (podľa Guinessovej knihy rekordov) už na prvý pohľad srší optimizmom. Stále sa aktívne venuje modelingu, ako aj svojmu blogu. Napísala autobiografiu a otvorila modelingovú školu, kde sa snaží podeliť so svojimi dlhoročnými skúsenosťami v oblasti módneho priemyslu.

  • „Pokračujem v modelingu, cestujem po svete a zažívam nové dobrodružstvá.“
  • „Môj zámer je povzbudzovať  a budovať dôveru v seba samú, aby každý uveril, že postupne môže byť všetko lepšie a lepšie – naozaj môže, aj keď ste možno počuli niečo iné.“

štýl III

Linda Rodin (67 rokov)

Dlhé sivé vlasy, štíhla postava, výrazný rúž a okuliare. Často ju sprevádza jej psí miláčik, s ktorým sa rada fotí. Bývalá modelka a stylistka založila vlastnú značku kozmetiky s názvom Rodin, ktorá žne úspechy predovšetkým vďaka krásnym odtieňom rúžov. Jej štýl obliekania je veľmi mladistvý až dievčenský, ale pritom nepôsobí nevhodne alebo neprimerane. Práve naopak, jednotlivé kúsky dokáže skombinovať s ľahkosťou.

„Musíte zostarnúť a zistiť, ako budete vyzerať.“

štýl IV

Jenny Kee (69 rokov)

Austrálska módna návrhárka začínala ako modelka. Postupne sa jej podarilo prepracovať v módnej oblasti od otvorenia vlastného malého obchodíku s etno oblečením až po vybudovanie úspešnej značky. Jej svetre obľubovala napríklad aj Lady Diana. Žiarivé farby a etno motívy sú charakteristické nielen pre jej modely, ale aj pre osobný štýl, z ktorého sála energia a ktorý je neprehliadnuteľný a výrazný.

štýl II

Valerie von Sobel (74 rokov)

Hollywoodska herečka a dizajnérka sa v súčasnosti venuje umeleckej tvorbe objektov – sôch, ktoré boli vystavované vo viacerých galériách. Veľa času a energie taktiež investuje do zabezpečenia chodu nadácie, ktorú založila po smrti svojho syna a ktorej cieľom je poskytnutie pomoci matkám s chorými deťmi. Charakteristické pre jej štýl sú ohnivé vlasy vyčesané dohora, ktoré niekedy zakryje turbanom a elegantný spôsob obliekania pravej dámy.

štýl

Štýl, to neznamená zamerať sa výlučne na zaujímavé kúsky oblečenia. Štýl predstavuje celkový spôsob života, čomu sa venujeme, čo nás napĺňa. Je to komplexný systém, ktorého podstatou je byť sám sebou a nebáť sa porušiť akékoľvek módne či životné pravidlá. Podľa Coco Chanel by ženy mali menej míňať na šaty, ale viac na štýl.

Zdroj: wikipedia | Foto: daphneselfe, tumblr, wikimedia, awellstyledlife, Youtube | Video: Youtube