Či už patríte medzi mladšie alebo staršie ročníky, v spoločnosti sa vo všeobecnosti predpokladá, že najpromiskuitnejší sú práve mladí ľudia. Túto teóriu podporuje najmä doba, ktorá je naklonená internetovým zoznamkám, v ktorých je omnoho jednoduchšie nájsť si ,,príležitostné pobavenie“. Aj keď sa to možno bude zdať nepravdepodobné, ľudia narodení v rokoch 1980 – 1994 majú omnoho menej intímnosti, ako takmer všetky predchádzajúce generácie v ich veku v priebehu posledného storočia!

Výskum, ktorý sa zameriaval na intímny život mladých Američanov, prekvapil celý svet. ,,Je to naozaj o tejto generácii mladých dospelých Američanov a nie o časovom období, v ktorom žijú,“ povedal Ryne Sherman, docent psychológie a spoluautor štúdie. Tento stav má podľa neho len málo spoločné s meniacimi sa normami, mladá generácia je podľa jeho slov jednoducho iná. ,,Takzvané „deti kvetov“, ktoré sa narodili v 60. rokoch 20. storočia, by na dnešný svet mladých ľudí asi pozerali s nevôľou, v se*e boli oveľa aktívnejší. Naopak, menej tejto aktivity vyvíjali už len ľudia narodení v 20. rokoch minulého storočia,“ uvádza ďalej Ryne.

Kým v roku 1991 uviedlo 46 % opýtaných stredoškolákov, že sú panicmi, v roku 2015 to už bolo 59 %!

Čo odrádza ľudí od se*u?

V prvom rade je to oveľa väčšia informovanosť o pohlavne prenosných ochoreniach, ako je napr. HIV. Mladí ľudia sú si vedomí rizík, a preto sú vo svojom se*uálnom správaní oveľa opatrnejší a zodpovednejší.

 

Následne sa na tomto stave podieľa fakt, že mladí majú tendenciu čím ďalej, tým dlhšie žiť so svojimi rodičmi, odkladajú vstup do partnerstva alebo manželstva a majú proste radi svoj single život. Aj keď sa osamostatnia, sú istejší ako jednotlivci, nemajú potrebu žiť za každú cenu vo vzťahu, pretože už tak nepodliehajú tlaku spoločnosti na „usporiadaný život v manželstve“.

V neposlednom rade sa vďaka moderným technológiám presúva vo veľa prípadoch styk do virtuálnej podoby, ľudia sa oveľa menej osobne stretávajú a niektorí dokonca uprednostňujú takýto typ virtuálnej zábavy! Ako ste na tom vy? :-)

Zdroj: 21.Století | Foto: pixabay.com/sk