Útla, plnšia, širšia, užšia.. Aj keď je pre každého z nás krásne niečo iné, mnohí už roky polemizujú nad otázkou, ako vyzerá skutočne ,,ukážková“ ženská tvár. Vedci tentokrát zistili, že krása sa dá skutočne odmerať, všetko totiž závisí len od správneho pomeru veľkosti tváre a vzdialenosti medzi očami- ústami a očami- ušami.

Pri snahe nájsť ideálnu dispozíciu tváre predložili vedci skupine študentov sériu fotografií. Zakaždým šlo o tú istú ženu, ale fotky boli umelo pozmeňované. Samozrejme, zamerali sa na vzdialenosti medzi očami, ústami a ušami. Mladí muži vyhodnocovali jednotlivé tváre a určovali, ktorá z nich sa im zdá najpríťažlivejšia.

Vyhodnotenie:

ideálna vzdialenosť medzi očami a ústami je 36 % dĺžky celej tváre.

ideálna vzdialenosť medzi očami je 46 % vzdialenosti medzi okom a uchom.

Vedci dokonca zistili, prečo sa žena zdá byť inak pekná s dlhými vlasmi ako s krátkymi a opačne. Zmenou účesu sa totiž môžu opticky zmeniť aj spomínané pomery.

Keď autori tohto netradičného výskumu aplikovali jeho výsledky na viacero známych žien, našli medzi nimi aj takú, ktorá má podľa tejto teórie najbližšie k ideálnym proporciám. Je ňou kanadská country speváčka Shania Twain!

Zdroj: 21století.cz | Foto: Instagram | Video: YouTube