Muži majú milenky snáď už od nepamäti. Boli to nielen krásne a múdre dámy, ale tiež bystré a dôvtipné spoločníčky. Niesli v sebe nesmierne kúzlo, prostredníctvom ktorého ovládali mužov bez toho, aby si to uvedomovali. Boli skvostom, ktorý by urobil šťastným nejedného šľachtica žijúceho v manželstve z rozumu. Muži sa milenkami netajili, naopak, pýšili sa nimi. Na kráľovskom dvore ich strpela kráľovná aj kardinál, ženy ich spravidla nenávideli, no napriek tomu sa im chceli podobať. Svojou charizmatickou osobnosťou očarili nejedného panovníka.

Za zmienku stojí kráľ Ľudovít XIV. a jeho favoritka Louisa de La Vallière, ktorú neskôr nahradila Françoise Athénaïs de Rochechouart, tiež známa ako Madame de Montespan. Žiaľ, ani náklonnosť k tejto dáme netrvala večne a ďalšou priateľkou a milenkou kráľa sa stala Madame de Maintenon, pôvodným menom Françoise d´Aubigné, s ktorou sa údajne kráľ po smrti manželky aj tajne zosobášil.

Muži vždy milovali zmyselné ženy a tento trend pretrval až do súčasnosti. Skúste sa zamyslieť nad otázkou, prečo sa milenkám vlastne tak skvele darí?

1. Milenka je zväčša charizmatická osobnosť, ktorá vyžaruje kúzlo bez toho, aby vyslovila čo i len jedno slovo.

2. Milenka môže byť aj veľmi múdra. Múdra natoľko, aby riskovala odtrhnutie svojho milenca od rodiny. Muž si cení jej rady i názory, poskytujú mu iný pohľad na okolitý svet.

3. Milenka je krásna, okúzlujúcejšia ako manželka. Pohľad na ňu je pastvou pre oči a ak k tomu pridá zmyselné pohyby a gestá, kúzlo je dokonalé.

4. Milenka má dar reči. Rozpráva pútavo sťa Šeherezáda.

5. Milenka dokáže načúvať. Ocení to najmä muž, ktoré ho si doma nie je ochotný nik vypočuť.

6. Milenka ma pozitívny vplyv na muža, a to v otázke vzhľadu i galantnosti.

7. Milenka ovláda skutočné tajomstvo rozkoše, vie čo muža skutočne vzrušuje. Veľkú váhu prikladá dotykom, na ktoré si muž natoľko privykne, že ich sústavne vyžaduje.

8. Milenka neskrýva svoje pocity pri milovaní. Šepká, vzdychá, kričí a muž je z toho vo vytržení.

9. Milenka nepredstiera orgazmus. Je tomu ťažko uveriť, ale milenec má z toho skutočnú radosť a robí všetko preto, aby sa to opakovalo.

10. Dobrá milenka postaví milenca do pozoru aj v situáciách, o ktorých si on sám myslí, že to nepôjde…

11. Milenka robí muža citlivejším, pozornejším a ohľaduplnejším.

12. Milenka vyčaruje zo všedného života skutočný zážitok.

13. Milenci, pozor na peňaženky!

Áno, je to smutné, no muž sa cíti byť viac mužom pri milenke ako pri vlastnej manželke. Ak si chcete udržať vernosť svojho muža, snažte sa byť príťažlivé a duchaplné. Nezahŕňajte ho večnými výčitkami. Nerobte zo svojej starostlivosti samozrejmosť. Muž si vás za to nebude o nič viac vážiť. Buďte v rozumnej miere nedostupné, aby vás dobíjal ako pevnosť. Vedzte, že veci všedné a ľahko dosiahnuteľné nie sú pre muža zaujímavé… Starajte sa o seba, koketujte, zvádzajte ho a vaša námaha bude odmenená. Veď nakoniec to, čo nájde doma, nemusí hľadať inde…