Posledné dni otriasa Slovenskom tragický prípad mladej mamičky Majky, ktorá počas ťažkého pôrodu svojho tretieho syna upadla do kómy. Následne bola z považskobystrickej nemocnice prevezená do Martina, avšak dva týždne nato, bohužiaľ, zomrela. 33-ročná žena vraj ale nebola jedinou obeťou, pri ktorej to daný pôrodník pokašľal.

Namiesto toho, aby Majkin manžel Patrik chystal oslavy k narodeniu svojho tretieho synčeka a taktiež k 7. výročiu svadby, musel milovanej manželke pripravovať pohreb. Majku totiž pri pôrode postihli ťažkosti – nevedela dýchať až upadla do kómy. Dieťatko sa síce cisárskym rezom zachrániť podarilo, no jeho maminu už nie.

Patrik si myslí, že keby nezlyhal personál, jeho polovička ešte mohla žiť. Ako ale informuje Plus JEDEN DEŇ, Majkin pôrodník má vraj na svedomí aj ďalšiu mamičku Silviu, ktorá už rok po pôrode leží v kóme. „Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na základe podnetov v obidvoch prípadoch vykonáva dohľad u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. To znamená, že dohľady ešte nie sú ukončené, o výsledku dohľadu úrad môže informovať až po jeho ukončení,“ informovala redakciu Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová.

Ohľadom pôrodníkovej práce sa ozvala i ďalšia nešťastná žena, ktorá pod krídlami rovnakého doktora rodila pred 18-timi rokmi. „Ja som pri tomto lekárovi rodila pred 18-timi rokmi a, bohužiaľ, dnes mám syna vozíčkara s diagnózou DMO hydrocefalus. Miliónkrát som si povedala, že keby som vedela, čo ma v živote čaká, zažalujem ich. No naivne som si myslela, že ak budeme poctivo cvičiť, postavím ho na nohy, nestalo sa a ani sa nikdy nestane. Tohto lekára si budem nadosmrti pamätať,“ vyjadrila sa mamička, ktorá sa o svojho syna musí od jeho narodenia starať 24 hodín denne.

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ | Foto: depositphotos.com, Facebook