Kedysi niečo poburujúce, dnes čoraz častejšia realita, ktorá v spoločnosti dokonca vyvoláva obdiv. Roky zaužívané pravidlo, že žena má byť vo vzťahu tá mladšia, stráca svoje opodstatnenie. Aj keď sa vám za ,,zajačika“ možno priateľky uškŕňajú priamo do tváre, keď vás s ním stretnú, pri pomyslení na to, čo majú doma, len potichu závidia. Neexistuje dôvod, prečo by takéto partnerstvo nemohlo byť plnohodnotným spolužitím dvoch milujúcich sa ľudí. A navyše má viacero nespochybniteľných výhod!

Staršie ženy sú uvoľnenejšie, tolerantnejšie, skúsenejšie a majú jasnú predstavu o živote. Nevyžadujú od partnera také množstvo emócií a mávajú pre všetko racionálnejšie vysvetlenie. Nepotrebujú, aby ich niekto ohuroval super autom, sú šťastné, že sú finančne nezávislé, avšak neupierajú mužovi jeho ochranársku úlohu. Dokážu pochopiť a taktiež od partnera očakávajú, že aj on bude chápať, že každý potrebuje istú dávku slobody a voľnosti. Túžia po partnerstve na rovnakej úrovni.

Biologické dôvody

Avšak pozor, existujú aj biologické dôvody, prečo to staršej žene s mladším mužom klape lepšie, ako s rovnako starým alebo starším partnerom. Ženy v staršom veku totiž prekvitajú v posteli a dosahujú lepšiu se*uálnu výkonnosť ako v mladosti. Kým muži dosahujú najviac orgazmov po dvadsiatke, žena sa na vrchol svojej se*uálnej aktivity dostáva až okolo štyridsiatky. Čím lepšie pozná svoje telo, tým slobodnejšie sa dokáže so svojím partnerom tešiť.

Problémy vo vzťahu

Problémom vekovo nevyrovnaného partnerstva môže byť tzv. „mamičkovský komplex“, kedy si mladý muž zvykne, že žena zarába a o všetko sa postará. Do tohto vzťahu by teda mali vstupovať výhradne vyzreté osobnosti, ktorým je jasné, čo od neho očakávajú. Peniaze či auto? To snáď nie?!

Sprosté otázky okolia

 

Prvé roky spolužitia dokáže negatívne ovplyvniť tlak spoločnosti. „Normálne vzťahy“ majú v tejto fáze od okolia pokoj, zato páry, v ktorých je muž mladší, rozoberajú aj ľudia, o ktorých existencii zaľúbenci doteraz ani len netušil. Najpálčivejšie sú otázky typu: ,,Prečo je s ním? A najmä, prečo je s ňou? Kto bude zarábať peniaze? A kto ich bude viac míňať? Budú mať vôbec deti? Ako ,,pri tom“ vyzerajú?“ Avšak po prekonaní prvých mesiacov, kedy aj jeho matka pochopí, že chlapec je šťastný, bude vzťah pevnejší, stabilnejší, a to aj vďaka spoločne prekonanej prvotnej kríze.

A ako svoje staršie partnerky hodnotia mladí muži? Vrásky ani staršia pleť im rozhodne neprekáža, avšak ku koncu vzťahu neraz vedie nezlúčiteľnosť staršej partnerky s plánovaním rodiny. Mladšia žena býva len zriedka dôvodom rozchodu. Najčastejšie riešia celkom rovnaké problémy, ako všetky ostatné páry. Navyše, ženy žijú dlhšie, aj vo vyššom veku sú vitálnejšie a u mužov vekom hladina testosterónu tak či onak klesá… :)

Zdroj: welt.de | Foto: hotflick.net, ecowallpapers.net