Ak ste si mysleli, že moslimské ženy sa narodia len preto, aby mohli slúžiť svojmu dohodnutému manželovi, táto YouTuberka vás vyvedie z omylu. 

Volá sa Asha Hussein má 24 rokov a žije v Londýne. Cez YouTube kanál sa prihovára svojím 17 000 sledovateľom už od roku 2015. Ľudia majú podľa nej celkom mylnú predstavu o živote mladej moslimky. Pravidelne hovorí o svojom každodennom živote, o radostiach aj starostiach. Pritom, samozrejme, vždy nosí na hlave hidžáb.

Vo svojich videách sa na jednej strane venuje celkom neutrálnym veciam, ale na druhej strane sa nebojí ani kontroverzných tém, ako napr. se*uálne obťažovanie, dohodnuté sobáše, moslimskí muži a randenie s nimi.

„Myslím, že ľudia nás vnímajú ako konzervatívne ženy podriadené mužom, bez kariérnych ambícií a naším jediným cieľom v živote je podľa nich vydať sa,“ hovorí. Vysvetľuje, že aj dievča má do budúceho sobášu čo povedať. „Nie je to tak, že sa jedného rána zobudíme a sme vydaté. Dohodnutý sobáš je niečo iné ako nútená svadba.“ S mužom vraj môžu najskôr randiť – s tým dohodnutým.

Ďalej vo svojich videách porovnáva moslimské a nemoslimské vzťahy. Tie ich sú vraj bezproblémovejšie, pretože nerandia pre zábavu alebo z nudy. Sú spolu kvôli jedinému cieľu – založiť rodinu a mať deti. Preto sa moslimskej žene nemôže stať, že bude túžiť po deťoch a jej priateľ alebo manžel nie. Preto vyzýva ženy, aby s mužmi, ktorí sa chcú len zabávať, nestrácali čas.

Zdroj: independent.co.uk| Foto: Instagram, Pixabay