Odber pupočníkovej krvi či tkaniva sa pred pôrodom stáva pre mamičky obrovskou dilemou. Nepochybne ide o zákrok, ktorý môže zachrániť život dieťaťa aj dospelého človeka, avšak zároveň predstavuje pomerne drahú poistku do budúcnosti. Monika Bagárová preto prijala neštandardnú spoluprácu a poskytla svojim sledovateľom nevídanú zľavu, no, nanešťastie, nie u všetkých sa stretla s pochopením. 

,,Veľmi vás všetkých zdravím, dnes by som sa s vami chcela podeliť o jednu zásadnú vec. Keď som čakala Ruminku, prišla mi do cesty možnosť odberu pupočníkovej krvi a tkaniva pri pôrode. Priznám sa, do tej doby som o tom nemala poňatia, ale zodpovednosť, ktorá sa vo mne prebúdzala, ma donútila zvážiť túto možnosť,“ napísala Monika Bagárová v úvode svojho príspevku o zákroku. Jeho podstate tkvie v tom, že v prípade, ak by sa jej princezná stretla s onkologickými, hematologickými a mnohými ďalšími ochoreniami, bude mať k dispozícii vlastné kmeňové bunky – tie jej môžu zachrániť život. Nehovoriac o tom, že časť krvi novorodenca sa už aj experimentálne využíva v regeneratívnej medicíne.

,,Povedala som si, že chcem mať pre Ruminku poistku do života, a že je tu možnosť, ktorá sa už nebude opakovať. Vidím, ako veľa detí bojuje s ťažkými ochoreniami a vidím aj ich nešťastných rodičov, ktorí hľadajú všetky dostupné možnosti, ako svojim deťom pomôcť. Preto som sa rozhodla pre odber,“ mladá mamička vysvetlila dôvody. Následne poskytla svojim sledovateľom zľavový kód, ktorý predstavuje 5 000 CZK (186,94 €), čo naozaj nie je málo, keďže spomínaný zákrok sa napríklad na Slovensku pohybuje v rozmedzí 690 € až takmer 3 000 €, a to bez zarátania poplatkov za skladovanie tohto biologického materiálu.

Aj keď by jeden povedal, že ponúknutie takejto možnosti nemôže byť nejako kritizované, opak je pravdou. ,,Chcem sa opýtať, je niečo, na čo by ste reklamu nerobila? Akože práčky a kefky, to už je denný chleba, ale ty vole, zľavový kód na odber pupočníkovej krvi a tkaniva? To nemáte peniaze na plienky, alebo čo?“ objavilo sa pod príspevkom sympatickej a vľúdnej tmavovlásky, ktorá príjemným spôsobom slovne útočiacej neznámej neváhala odpovedať. ,,Uhol pohľadu. Ďakujem za váš názor, každý nech si z neho vezme, čo uzná za vhodné. Krásny deň!“ napísala stručne rodáčka z Brna.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Instagram/bagarovamonika | Zdroj: Instagram/bagarovamonika, cordbloodcenter.sk