Slovenskom otriasa mimoriadne poburujúca kauza obvinenia známeho herca Sväťa Malachovského zo zneužívania vlastného potomka. Po približne troch rokoch od rozchodu to zverejnila jeho bývalá polovička Petra Molnárová, ktorá sa zviditeľnila vďaka menším televíznym rolám. Čo po tak závažných udaniach reálne hrozí obidvom aktérom?

Dlho vraj mlčala, no dnes túži vykričať do sveta všetky otrasné informácie. Takto vysvetľuje kučeravá blondínka obzvlášť šokujúce trestné stíhanie, pri ktorom sa rok snažila predstaviteľom zákona dokázať, že jej niekdajší partner Sväťo Malachovský mal v minulosti obťažovať ich malého synčeka.

petra molnarova deti

„Nemám to nahraté ani natočené, ani to, ako obťažoval nášho syna, lebo mi nedošlo to nahrávať. Neverila som vlastným očiam, teraz to stále vidím, ako to robil, a nesúhlasím s tým. Chcem o tom hovoriť, neviem, čo s tým mám urobiť,“ Petra Molnárová sa posťažovala pre Nový čas po tom, ako polícia pre nedostatok dôkazov stíhanie pozastavila.

Aké následky môže kauza spôsobiť?

Nakoľko ide o skutočne veľmi silné obvinenia, v prípade dokázania viny by umelcovi hrozil vysoký trest. „V prípade preukázania viny zo spáchania trestného činu se*uálneho zneužívania na chránenej osobe hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov,“ upresnil advokát Róbert Bános v rozhovore pre Nový čas.

svato malachovsky

Karta by sa ale veľmi ľahko mohla obrátiť aj proti samotnej oznamovateľke. Sväťo Malachovský by totiž mohol po očistení vlastného mena matku svojich dvoch detí udať za krivé obvinenie či ohováranie. Keby sa ukázalo, že si herečka závažné obžalovanie iba vymyslela, za mrežami by mohla skončiť ona – za lživé obvinenie, spôsobujúce obvinenému vážnu spoločenskú ujmu, hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 1 rok až 5 rokov.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

petra molnarova

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/Petra_molnarova, hranica_tvjoj