Slovenská kráska Soňa Skoncová, ktorá momentálne hviezdi v Jojkárskej relácií Topstar, prehovorila o vážnej chorobe. Pred fanúšikmi sa rozhodla otvorene zdieľať svoj strach a neistotu, ktorú pociťovala len prednedávnom. Jej skúsenosť ju motivovala natoľko, že sa stala novou tvárou známej kampane proti rakovine prsníka.

Má iba čerstvých tridsať rokov a už sa musela popasovať so strašiakom, ktorý dokáže od základov zmeniť celý život. Soni Skoncovej, ktorá si dáva záležať na pravidelných preventívnych zdravotných prehliadkach, našiel priateľ pri samovyšetrení pŕs niečo nezvyčajné.

Sympatickej moderátorke nahmatal malú hrčku, ktorá vydesila nielen jeho, ale aj samotnú Soňu. „Našiel tam niečo a dosť ma na to upozorňoval, až ma dokopal na kontrolu k lekárovi. Mala som strach, ale som pozitívny človek, nešla som do toho s tým, že budem chorá. Povedala som si, že to nič nebude, a našťastie sa to potvrdilo. Napokon to bola nejaká bežná vec, zväčšená uzlina. Ale nebolo mi všetko jedno, keď som ležala na stole a vyšetrovali ma… Nechcela som si však pripustiť nič zlé,“ povedala pre týždenník Šarm.

Známa modelka sa netají tým, že v jej rodine sa so zákernou chorobou stretla už dvakrát. Keď bola na strednej škole, jej otcovi diagnostikovali rakovinu. Jeho boj trval dva roky a našťastie je z najhoršieho vonku. Bohužiaľ, Sonin starý otec na rovnakú diagnózu zomrel a celá rodina to niesla veľmi ťažko. Prevencia je tak pre ňu dôležitou súčasťou života a dámy, nepodceňujte ju ani vy!

 

 

 

 

Zdroj: Šarm | Foto: Instagram