Mladá Austrálčanka, ktorú na Instagrame sleduje 130-tisíc fanúšikov, sa jedného dňa rozhodla uverejniť svoju fotografiu pred a po nalíčení. Chcela tak pobaviť všetky dievčatá a ženy, no zároveň ich podporiť, aby sa viac nehanbili za svoj prirodzený vzhľad. Netušila však, že dobrý úmysel sa obráti na vlnu nenávistných urážok!

27-ročná Austrálčanka menom Kimberry Behets sa stala hotovou ,,instagramovou senzáciou“ vďaka svojmu netypickému vzhľadu a potetovanému telu. Jej profil si pravidelne pozrie 130-tisíc ľudí, a tak ju oslovila aj módna značka Motelrocks, ktorej sa stala ambasádorkou. Úspešnú modelku však neživí len jej vzhľad, ale aj obrazy, ktoré sama kreslí a predáva. Rovnako dobre jej to ide aj v líčení, a tak sa rozhodla zavesiť na svoj profil fotku z kúpeľne pred a po použití šminiek. To však robiť rozhodne nemala!

Netrvalo dlho a fanúšikovia si ju v komentároch nemilosrdne podali:

  • ,,Volám to vrstva lží, ktorú používaš, aby si zakryla svoju vnútornú poníženosť z toho, ako skutočne vyzeráš.“
  • ,,Bez make-upu vyzerá ako feťáčka.“
  • ,,Ak nie si pekná predtým, ako si dáš make-up, nie si pekná vôbec!“
  • ,,Vyzerá, akoby spadla zo škaredého stromu a pritom narazila o každú jeho vetvu.“
  • ,,Som rada, že nie som tak škaredá ako ty, toto je smutné!“
  • ,,Takže punkové modelky v skutočnosti vyzerajú ako babičky?“
  • ,,Toto je nechutné, kto si chce vziať domov modelku a ráno sa zobudiť vedľa odpadkového koša?“
  • ,,Toto je desivé, nechcela by som žiť ako rodinný omyl.“

Kimberry sa snažila nenávistné komentáre prehliadať, no neskôr sa rozhodla, že nebude viac mlčať a svoj názor vyjadrí prostredníctvom emotívneho videa na YouTube: ,,Gratulujem všetkým, ktorí komentovali moju fotku. Vaše úspešné pozorovanie dokázalo, že pokým sa nevykotúľam z postele a nenanesiem si make-up, nie som až taká atraktívna. Asi vám ušlo, že túto fotografiu som zverejnila, aby sa dievčatá mohli zasmiať a okrem toho im ukázať, že som ako ony. Je zdravé zasmiať sa na sebe a byť skromná k svojmu výzoru. Je v poriadku nebyť zaťažená na seba samú a povrchných názoroch ostatných. Toto predsa nie je v živote podstatné!“

,,Prirodzená krása nemá nič spoločné s fyzickými schopnosťami. Vďaka krásnej duši vyžarujúcej zvnútra sme dobrými priateľmi, príbuznými, partnermi, zamestnancami, ľudskými bytosťami. Nie som prirodzene nádherná podľa absurdných štandardov druhých, ale naučila som sa preniesť sa cez to, pretože to nie je voči človeku fér. Energiu, ktorú využívaš na nenávisť voči sebe samej, skús radšej investovať do lásky, úprimnosti, práce a šťastia,“ radí Kimberry a dodáva, že šťastie nachádza práve v takých maličkostiach, akými je líčenie či úprava vlasov, pretože to robí pre seba.

Úspešná blondínka vie, o čom hovorí, pretože v minulosti prekonala poruchu príjmu potravy, ku ktorej sa svojim fanúšikom otvorene priznala. My jej dávame palec hore za nadhľad, úprimnosť a najmä za to, že aj po takýchto nepríjemných zážitkoch si vie stále vystreliť aj sama zo seba. :-)

Foto/Video: YouTube, Instagram: kimberryberry