Asi každá žena si počas života prejde peripetiami s hľadaním lásky a dokonalého chlapa. Niektorým sa to podarí na prvýkrát a niektoré to skúšajú celý život. Sú ženy, ktoré vyhľadávajú stále tie isté typy mužov a iné rady experimentujú. Holohlavý, vlasatý, gitarista, dobráčisko, ženatý(!!!), zajačik, zrelý muž…

Predstavte si teraz situáciu, že po niekoľkých úplne nudných vzťahoch a jednom zvlášť nevydarenom, natrafíte na vašu zhmotnenú predstavu dokonalého chlapa. Dobre vyzerajúci, spokojný sám so sebou, citovo vyrovnaný a čo je dôležité – je veľký predpoklad, že úlety, zálety, búrlivé rozchody a trojku má už za sebou. V prípade, že nemá na ruke obrúčku a nie je gay, skočíte po ňom.

Môžeme povedať, že v tomto partnerstve sú pozitíva jednoznačne v rovnováhe s negatívami. A čo sa v ňom vlastne môžete naučiť?

1. Je jedno, ako veľmi vás má rád, nikdy, ale nikdy sa kvôli vám nezmení!

Nenaučíte ho nosiť vám kvety, chodiť včas na rande, otvárať vám dvere a skutočne sa kvôli vám neprestane otáčať za kočkami. V tomto prípade jednoznačne platí: starého psa novým kúskom nenaučíš.

2. Vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a komfort

Ako každý muž, aj on od vás očakáva, že mu po náročnej práci prinesiete na stôl večeru a necháte ho pozrieť si vlastný program v telke. Ak sa nejedná o romantického pána božského, na večerné prechádzky vo dvojici môžete zabudnúť.

3. Se*, se*, se*

Mimoriadne dôležitá súčasť vzťahu. V prvých týždňoch vášho vzťahu bude jeho kvalita v súlade s kvantitou. Ak ste doteraz o spojení s bohom cez se* len čítali, teraz ho zažijete. Časom sa, žiaľ, kvantita vytráca, no na kvalite se* nestráca. (Aspoň do určitého veku)

4. Jeho životné skúsenosti sú na nezaplatenie.

Ak sa sama ešte len hľadáte a ste neistá v rozhodovaní, takýto muž vám vie veľmi dobre poradiť. Fázami dospievania, hľadania práce, rozpadu priateľstiev a nezhodami s rodičmi si už prešiel, takže jeho skúsenosti oceníte.

5. Hrá férovo

S mužom po štyridsiatke sa vám nestane, že ostanete tápať vo vzťahu, od ktorého neviete, čo máte čakať. Buď má s vami vážne úmysly alebo ste pre neho len zábavka a spestrenie času. Štyridsiatnik sa nebude hrať na dvorenie a predstieranie vážneho záujmu. Od začiatku si budete na čistom.

6. Priority v živote má dávno urovnané

Kariéra, záujmy a kamaráti, to všetko má už svoju nemennú hodnotu a väčšie zmeny v budúcnosti nie sú v pláne. Otázka rodiny a manželstva je v tomto prípade často rozhodujúca – buď už ženatý bol a nemá v úmysle skúsiť to znova, alebo si rodinu bude plánovať s vami. Možno rodinu neplánuje a život vo dvojici mu plne vyhovuje. Každopádne, ak sa v tomto zhodnete, máte vyhraté.

7. Vzhľadom k vekovému rozdielu neočakávajte, že si budete rozumieť aj s jeho priateľmi.

Áno, nadišiel ten deň, keď sa vás rozhodne vziať do spoločnosti svojich priateľov. Veková hranica sa pohybuje od tridsaťpäť do päťdesiat a vy si uvedomíte, že na vás pozerajú ako na jeho úlet a možno dočasné pominutie zmyslov. Zostáva len na vás, aby ste si vydobyli zaslúžené miesto v kruhu jeho priateľov a akceptovali vás ako jeho partnerku. V opačnom prípade zostane toto stretnutie s priateľmi prvé aj posledné.

Muži sú muži a niekedy je úplne jedno, či majú dvadsať, tridsať alebo päťdesiat rokov. Ak sa k sebe hodíte, rozumiete si po ľudskej aj partnerskej stránke, nepochybujeme, že vekový rozdiel nehrá veľkú úlohu. Čo však môžeme s istotou povedať je, že jedného dňa, skôr či neskôr, nadíde deň a vy budete pri predstavovaní počuť otázku: „A táto slečna je určite vaša dcéra, však?“ Spôsob, akým sa s tým popasujete, je len na vás.

Foto: depositphotos.com