Miss Universe je každý rok veľkou oslavou ženskej krásy pre všetkých sponzorov a samozvané Facebook modelky chtivé svetový mier, ktoré rozoznajú rozdiel medzi skutočnou krásou a súdnosťou asi ako kamionista Pradu od Chanelu.

Musíme povedať, že na rozdiel od minulých ročníkov sa show snažila byť pompézna a v svetovom štýle. Možno kvôli sledovanosti, možno kvôli zahraničnej porote, nevedno. Hlavným moderátorom večera bol Sajfa, ktorý bol v podstate celkom vtipný, aj keď pri vyhlasovaní výsledkov ste mohli nadobudnúť pocit, že ho má prepotená a strapatá Silvia Lakatošová chuť udrieť päsťou do tváre. Taký herecký výkon v spojení s premáhaním sa a kyslým úsmevom sme už dávno nevideli.

Finalistiek bolo ako vo všetkých obdobných súťažiach dvanásť. Organizátori chceli zjavne poukázať na fakt, že kráľovnou sa môže stať skutočne akákoľvek Slovenka, či je krásna alebo škaredá. Druhou možnosťou je, že sa do súťaže prihlásil tak malý počet dievčat, že nakoniec poskladali túto hviezdnu finálovú dvanástku a my sme pri obrazovkách mohli v rytme tanga iba neveriacky krútiť hlavou a prisahať si, že o rok sa prihlásime aj my. Musíme však povedať, že víťazka nemala v celej súťaži konkurenciu a skutočne vyhrala krásna žena, ktorá bola počas celého večera usmiata a prirodzená.

miss5

Galavečer, ktorý býva zvyčajne prehliadkou luxusu, zjavne sponzoroval starosta Hornej Dolnej, nakoľko missky kráčali ako poranené bociany počas celého večera v tých istých šteklách a pri ,,voľnej disciplíne“ (naordinované tango) poskakovali, predpokladáme, vo svojich zimných bagandžách do záhrady. Rovnako šaty, ktoré mali oblečené počas prehliadky, si opätovne obliekli na vyhodnocovanie súťaže. Ešteže sa program vysielal na STV, veď čo by na to povedala Smotánka a Erika, keby nevidela iba jednu, ale rovno 12 dievčat 2x oblečených v tom istom??? Každý rok sa cez promenádu v plavkách v obývačkách ukážu aj masturbátori, keďže súťaže vždy sľubujú dokonalé krivky a úžasný zážitok pre mužov. Tento rok ste mohli vidieť teenagerky v ohavných plavkách s mierami ako pravítka s anorexiou. A ešte k tomu smiešne chodili! Celý program bol popretkávaný videopríspevkami s finalistkami. V jedných sa varilo, v ďalších lietalo a šoférovalo. Tu sa dostávame k samostatnej kapitole.

Vidieť 12 krásnych dievčat (o tomto čísle by sa dalo polemizovať) mimo pódia ako varí a šoféruje je síce fajn, ale nič nedokáže zo ženy urobiť väčšiu kravu ako kamera. Piskoty, vreskoty, nadávanie, jačanie. Tohto sú schopné naše finalistky Miss Universe 2015 a my im gratulujeme! Všetkým doradu by sme odporučili vrátiť vodičské preukazy a organizátorom popremýšľať, kto robí z modeliek hlupane. Či ľudia, ktorí im ,,závidia“ krásu, samotné modelky správaním sa ako zaseknuté 15 ročné dievčatá alebo agentúra, ktorá zverejní to, aké sú tupé, keď s vodičákom nedokážu na aute zacúvať, prípadne ísť dopredu. Ešteže bola hlavná cena osobný automobil!

Zákulisným moderátorom večera bol celkom pohotový a dobre vyzerajúci Pinďo (Peter Lengyel), na pódiu sa objavil zaspatý Milo Kráľ a vraj se*symbol Marián Mitaš. Obaja pódioví moderátori sa napriek čítaniu textu počas promenád zakoktávali, ale nevadí. Snáď im to aspoň v seriáloch vychádza na 20. – 30. opakovanie.

Sprievodný program sa niesol v rôznorodosti žánrov. Ústa prišiel na playback otvárať Adam Ďurica aj s kapelou, ktorá sa mimochodom aspoň mohla snažiť tváriť, že spieva vokály ,,ooooo“ na konci skladby so spevákom. Možno by to vyzeralo menej trápne. Na pódiu sa tiež ukázali so svojim aktuálnym hitom Lenka Hruzová a Jožo Ráž, ktorého zjavne pre nevedomosť slov vlastnej skladby ani neukazovali na obraze. Zjavne nechceli, aby to dopadlo ako pri vystúpení na českej Nove, kedy otváral ústa s inými slovami aké išli z podmazu. Lenka to však ustála aj sama. Minimálne 10 klincov do rakvy si zaslúži vrcholne trápne, úbohé a primitívne číslo skupiny Ivan Vereš- King Escort. Umelec zjavne nebol pochopený nielen ľuďmi pri televíznych obrazovkách, ale ani priamymi divákmi v sále. Snáď tú kopu hnoja, ktorú predviedol na STV pochopil aspoň on sám. Trápne ticho účastníkov bez potlesku pri ,,cool“ rozprávaní v angličtine, spevovýkrikoch umelca a hraní sa na kráľa parketu prevŕšilo čokoľvek zlé, čo sme tento rok mohli na obrazovkách slovenských televízií vidieť. Áno, dokonca aj telefonické súťaže. Kapela, kde bubeníčka pôsobila akoby videla paličky prvýkrát v živote sekundovala svojim nerytmom gitaristke, ktorá rovnako chytala neurčité akordy. Po doznení hudby pokračoval Vereš v speve, aj keď sa okrem neho nechytal do rytmov ,,Funky nálady“ vôbec nikto (nebudeme krivdiť prvému radu divákov). Napokon však všetci skutočne od radosti zatlieskali, keď sa táto poprava konečne skončila.

Miss Universe srdečne blahoželáme a veríme, že ak budú chcieť organizátori o rok opäť prezentovať krásu, mohli by sa zaobísť bez 10 centimetrových omietok na tvárach dievčat a vybrať také, ktoré za ním a retušou nebudú musieť počas niekoľkých mesiacov a finále skrývať. Vivat nám prirodzene krásnym 🙂

miss4 miss

Foto: Facebook