Súťaže krásy prebiehajú na celom svete celé desaťročia. Každá víťazka si okrem slávy odnáša domov nezabudnuteľné zážitky a prestížne ceny. Kedysi bolo prekvapením, keď vyhrala kráska s krátkymi vlasmi, dnes sa však situácia zmenila a novodobá Miss Holandsko prepisuje históriu tohto podujatia.

Jej meno je Rikkie Valerie Kollé a má 22 rokov. Narodila sa však ako chlapec Rik, ktorý už v detstve vedel, že niekde nastala chyba. Začala sa preto identifikovať ako transgender osoba – človek, ktorý sa nestotožňuje s pohlavím, ktoré mu bolo dané pri narodení. Už ako 11- ročná si zmenila meno na Rikkie a dávala najavo svoju ženskosť.

To malo za následok šikanu zo strany spolužiakov. Vyhrážky a štipľavé poznámky však Rikkie neodradili od zmeny z muža na ženu. Prípravy začala podstupovať v 16-tich rokoch. Začiatkom roka 2023 absolvovala poslednú operáciu, ktorá potvrdila jej ženské pohlavie. „Narodil som sa ako malý Rik, ale chcela som byť veľká Rikkie. Prechod z muža na ženu sa stal niečím, vďaka čomu som sa cítila ako doma,“ uvádza kráska na svojom Instagrame.

Do súťaže Miss Holandsko brunetka vstupovala s vedomím toho, že o vlastnej premene bude hovoriť otvorene. Po výhre vydala na sociálnej sieti emotívne vyjadrenie. „Som taká hrdá a šťastná, až to nedokážem opísať. Áno, som trans žena a rada by som sa podelila o svoj príbeh, ale som tiež Rikkie, a to je pre mňa dôležité. Urobila som to vlastnou silou a užívala som si každý okamih.“ Momentálne sa Kollé pripravuje na súťaž Miss Universe. Tá bude prebiehať v El Salvatore v decembri tohto roku.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Miss Holandsko Rikkie Valerie Kollé

 

Zdroj/Foto: Instagram/rikkievaleriekolle, missnederland