Obyvateľov Žilinského kraja zasiahla šokujúca správa o praktikách odohrávajúcich sa priamo v meste Žilina. V ohrození sú predovšetkým štvornohí miláčikovia, ale aj malé deti hrajúce sa v rizikovej oblasti. 

Neľudské vyčínanie neznámeho muža malo katastrofálne následky. V mestskej časti Vlčince došlo k tragickým prípadom usmrtenia niekoľkých zvierat jedom na potkany, ktorý mal páchateľ umiestniť do nezabalených potravín, ako sú napríklad párky.

Zhrození sú nielen psíčkari, ale aj mamičky. Tieto návnady sú totiž ľahko prístupné aj malým deťom, ktoré v nevedomosti môžu doplatiť na nezmyselné vyčíňanie doposiaľ neznámeho výtržníka.

Príznaky otravy sa, žiaľ, objavujú až v čase, keď je vo väčšine prípadov neskoro. Slabosť, krvácanie, zvracanie či rýchly plytký dych. To všetko sú varovné signály, na ktoré upozorňujú veterinári nás všetkých. Predovšetkým je potrebné zvýšiť pozornosť nielen počas venčenia, ale aj prechádzok s malými deťmi, prípadne varovať všetkých známych, rodinu a priateľov, aby podobných prípadov nešťastného usmrtenia psíkov bolo na Slovensku čo najmenej. 

Foto: Depositphotos.com