Pred pár hodinami prišla zo susedných Čiech veľmi smutná správa o tom, že legendárna speváčka Věra Bíla vo veku 64 rokov tento svet navždy opustila. Vo svojom živote si úspešná Rómka prešla naozaj turbulentnými obdobiami, ktoré na jej duši zanechali nezmazateľné stopy.

Ešte pred rokmi sa kráľovná rómskej hudobnej scény nachádzala na výslní, o akom sa mnohým umelcom môže len snívať. V časoch najväčšej slávy totiž Bílá spievala v americkom Bielom dome pred samotným prezidentom Billom Clintonom či koncertovala v Kráľovskej opere v Madride. Na Slovensku sa Věra zviditeľnila najmä vďaka spolupráci so spevákom Jankom Kuricom.

Vera Bila

Úspešnú kariéru však preťali tragické udalosti, kedy sa známa Češka musela vyrovnávať so stratou manžela i syna. Speváčka sa po neľútostných ranách osudu zrútila a podľahla závislosti na hracích automatoch, ktoré ju takmer o všetko pripravili.

Napriek strastiplnej ceste sa ale rómska popová diva nedávno znovu pokúsila o veľký comeback, kedy spolu s bývalým superstaristom Janom Bendigom nahrala nový klip. Namiesto radosti z návratu na hudobnú scénu však prichádza tá najhoršia správa.

Vera Bila

Po zdravotnej stránke to totiž s hudobníčkou vôbec dobre nevyzeralo. Trápila ju cukrovka, kvôli ktorej dokonca skončila na invalidnom vozíku. Podľa informácií českého portálu Blesk.cz bola Věra Bílá včera večer prevezená do Fakultnej nemocnice v Plzni, kde naposledy vydýchla. Informácie potvrdil jej synovec, ktorý sa údajne po smrti milovanej tety psychicky zrútil. Česť jej pamiatke!

Vera Bila

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/#Verabila, Facebook/Televizia Markiza, pixabay.com