Mať pri sebe partnera, ktorý domáce práce či starostlivosť o rodinu berie ako výsostne ženskú povinnosť, je, bohužiaľ, realita mnohých z nás. Našťastie sa ale v radoch mužov nájdu i uvedomelí jedinci, avšak napriek tomu tvrdia, že ženám nepomáhajú. Šípite prečo?

Sociálnymi sieťami koluje príbeh nazvaný Muž nepomáha svojej žene v domácnosti a vyzýva ostatných, aby to nerobili ani oni. Michal tvrdí, že manželke nikdy nepomáha a má na to viac ako jednoznačný dôvod.

Vraj keď bol u Miša kamarát, po chvíli ho nechal samého, pretože išiel umyť riad.  ,,Som rád, že pomáhaš svojej žene. Ja nezvyknem, a keď aj predsa, nikdy ma nepochváli. Minulý týždeň som napríklad vysával a nepovedala ani obyčajné ďakujem,” posťažoval sa Michalovi priateľ, na čo mu on odpovedal, že svojej milovanej nepomáha, pretože ona pomoc nepotrebuje – potrebuje partnera.

,,Čo sa týka domácich prác, moja žena nepotrebuje pomoc, ale partnera. Pri domácich prácach som jej partnerom a nevnímam to ako pomoc. Nepomáham jej upratovať, pretože žijem v tomto byte a tiež v ňom musím upravovať. Nepomáham jej variť, pretože i ja tu chcem jesť, tak musím variť. Nepomáham jej s deťmi, pretože sú to i moje deti a mojou úlohou je byť ich otcom a nie ženiným pomocníkom,” vysvetlil Michal dôvod, prečo manželke s ničím nepomáha.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Okrem toho sa tento priam ukážkový manžel vyjadril aj k tomu, prečo zrejme jeho kamarát od ženy nedostal za spomínané vysávanie pochvalu. ,,Keď si jedinýkrát v živote povysával, čo si čakal? Vyznamenanie? A prečo? Len preto, že v našej kultúre si bol vychovaný tak, že toto všetko je práca ženy? Alebo si myslíš, že toto všetko je hotové raz dva a ty nemusíš ani pohnúť prstom? Tak ju teda chváľ, ako to očakávaš od nej. Správaj sa ako skutočný partner a nie ako hosť vo vlastnom dome, ktorý tam príde len jesť, vyspať sa, osprchovať či uspokojiť se*uálne potreby. Ozajstná zmena v našej spoločnosti začína doma. Naučme našich synov a dcéry, čo je to vlastne byť skutočným partnerom,“ ukončil svoj názor na nažívanie ženy a muža v spoločnej domácnosti Michal, s ktorým musíme jednoznačne len súhlasiť!

Zdroj: Facebook | Foto: depositphotos.com