Legendárna skupina Metalinda, ktorá je na slovenskej hudobnej scéne už neuveriteľných 33 rokov, sa opäť hlási o slovo. Aj keď po odchode jedinečného speváka Paľa Drapáka nezaznamenala žiadny výraznejší úspech, dnes prichádza v skutku zaujímavým ,,singlom“, ktorý vám doslova vyrazí dych.

Starí rockeri okolo Petra Sámela, zakladajúceho člena Metalindy, sa rozhodli zaexperimentovať a svoju energiu vliali do prerobenia slovenskej národnej hymny ,,Nad Tatrou sa blýska“. ,,Naspievať slovenskú hymnu bola pre mňa veľká pocta a zároveň zodpovednosť zaspievať ju tak, aby sme zanechali posolstvo našej hymny, jej pompéznosť a jej odkaz. Verím, že sme neporušili dedičstvo tejto piesne a zanechali v nej to, čo tam má byť – hrdosť a dali jej ten správny výraz,“ uviedol súčasný spevák kapely Andy Hudák.

Po nahratí skladby v bratislavskom štúdiu sa Metalinda pustila aj do natočenia videoklipu, ktorý však napriek celkom príjemnému prevedeniu hymny pôsobí miestami čudesne až desivo. Napriek tomu sa verzia 2017 mnohým fanúšikom mimoriadne páči, o čom svedčia aj komentáre priamo pod videom. ,,Tak toto ma dojalo, je cítiť, že je to spievané a hrané so srdcom a hrdosťou Slováka. Máme hymnu, ktorá je melodická a takáto verzia s metalovým nádychom sa proste musí páčiť, bravo Metalinda,“ píše jeden z fanúšikov.

Video/Foto: YouTube