Krátko pred Vianocami vošli do platnosti viaceré prísne opatrenia, majúce za cieľ poraziť neviditeľného nepriateľa menom koronavírus. Nariadenia kompetentných vygradovali s príchodom nového roka, odkedy sme nútení dodržiavať zákaz vychádzania s pár výnimkami. Igor Matovič ale teraz naznačil, že stačiť nebude zrejme ani prebiehajúci lockdown!

Premiér sa objavil v nedeľnej relácii TA3 – V politike, kde zvedavým občanom vylíčil potenciálne zámery do budúcna. So zvyšujúcim sa počtom nakazených ľudí, pacientov v nemocniciach a nárastom úmrtí je jasné, že poprední poslanci uvažujú o ďalších variantách pre ochranu obyvateľstva.

Matovič testovanie

Podľa slov predsedu vlády z tábora politickej strany Oľano by sme sa tvrdého lockdownu, a teda úplného „vypnutia“ krajiny, dočkať nemali. Pravdepodobne bude ale potrebné aktuálne nariadenia opäť prehodnotiť a poprípade ešte viac sprísniť. Matovič už predtým naznačil, že inštrukcie by sa mali dodržiavať celoplošne a nielen v pár rizikovejších okresoch.

Najpodstatnejšia informácia však zaznela o niečo neskôr – premiér prezradil, že sa v hre znovu nachádza možnosť ďalšieho plošného testovania, k akému by sa malo pristúpiť za rovnakých podmienok, ako tomu bolo na prelome októbra a novembra. 47-ročný Trnavčan zvolal mimoriadne stretnutie vlády, kde sa má o možnosti spojenia prísneho lockdownu a celonárodného testovania čoskoro rozhodnúť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

igor matovič

Zdroj: TA3/V politike | Foto: Instagram/Igor_matovic_olano