Tragických udalostí, kedy rodičia zabudli v aute svoje dieťa, už bolo niekoľko. Lacey sa však stal iný prípad – vozidlo, v ktorom sa nachádzala jej dcérka, si omylom vymkla. Čo je najsmutnejšie, nikto jej nepomohol.

Po tom, ako Lacey Guyton navštívila s malým bábätkom svoju matku žijúcu v írskom meste Waterford, sa stalo niečo strašné. Keď mladá žena odparkovala pred domom auto, nešťastne si v ňom zabuchla kľúče. Horšie bolo, že vonkajšia teplota sa blížila k 30-tim stupňom, pričom vo vozidle ostala zakliesnená jej 2-mesačná dcérka Rainaou.

Žiadna pomoc

Lacey sa najprv auto snažila otvoriť sama. Keď sa jej nedarilo, okamžite privolala pomoc. Nečakala však, že sa v takejto život ohrozujúcej situácii stretne s maximálnou neochotou. Dispečer tiesňovej linky 911 jej povedal, že polícia ani hasiči jej pomôcť nevedia, autá vraj neotvárajú. Jediné, čo vedel pre ňu muž spraviť, bolo privolanie odťahovej služby. Napriek tomu, že ho so slzami v očiach zúfala žena prosila, zmilovania sa nedočkala. „Nevedela som, či sa práve nepozerám na smrť svojho dievčatka,“ prezradila pre britský denník. Nešťastná matka si nakoniec musela poradiť sama. Rozbila zadné okno a svoju dcérku z rozpáleného auta vlastnými rukami vybrala.

Waterfordská polícia informovala, že dispečer čelí disciplinárnemu postihu. V budúcnosti však plánujú zamestnancom poskytnúť školenia, aby sa už nikdy nič podobné nestalo.

Zdroj: metro.co.uk | Foto: Facebook