Každá žena túži po zdravých a pevných vlasoch, sú predsa označované za korunu krásy. Okrem bežnej starostlivosti je pre ne dôležité aj to, aké látky a vitamíny prijímate do svojho tela v každodennej strave. Takže, milé dámy, toto je päť najlepších potravín pre zdravie a krásu vašich vlasov! A navyše, sú ľahko dostupné!

Arašídové maslo je veľmi obľúbené najmä v USA, ale jeho popularita rastie aj u nás. Táto nátierka obsahuje veľa vitamínu E, ktorý pomáha vlasom rásť a bielkoviny, ktoré sú zas dobré pre pevnosť vlasov.

Špenát zatracuje veľké množstvo ľudí, pretože má špecifickú chuť, ktorú nemá každý rád. Napriek tomu však ide o potravinu, ktorá obsahuje veľa dôležitých látok. Pre vlasy je užitočný horčík, vápnik, železo a omega3 mastné kyseliny. Kombinácia týchto látok pomáha zamedziť vypadávaniu vlasov, dodáva vašej ,,korune krásy“ pevnosť a lesk, a navyše ju vyživuje.

Ryby, najmä ,,vznešené druhy“, ako napr. losos, obsahujú mastné kyseliny a bielkoviny, ktoré dodávajú vlasom silu. Vedeli to aj severoamerickí Indiáni, ktorí tieto ryby lovili aj pre ich blahodarné účinky na vlasy.

Vajcia sú pre vlasy taktiež ideálnou voľbou. Narozdiel od lososa sú aj cenovo dostupné. Vďaka vysokému obsahu bielkovín a vitamínu B (biotínu) dodávajú vlasom silu a rovnako im pomáhajú pri raste. Navyše, biotín pomáha pri rozštiepených vlasoch.

A poslednou superpotravinou pre vlasy sú orechy bez ohľadu na to, či ide o exotické pistácie alebo bežné vlašské orechy. Obsahujú veľa tukov, ktoré dodávajú vlasom nielen lesk, ale najmä pružnosť. A taktiež majú vysoký obsah vyššie spomínaného biotínu.