Nie je vám cudzí svet rockovej hudby? Vedzte, že holandská symfonicko-metalová skupina Delain vás v tomto prípade nesklame. Nadchne vás melodickými piesňami, ktoré dobre naladia aj nabudia zároveň.

Skupina vznikla v roku 2006 a je tvorená Martijnom Westerholtom, Charlotte Wessels, Timo Somersom, Otto Schimmelpenninckom, Rubenom Israelom a Merel Bechtold. V roku 2006 uzrel svetlo sveta aj ich prvý album ,,Lucidity“, na ktorom spolupracovali mená ako Sharon den Adel (Within Tempetation) a Marco Hietala (Nightwish). V roku 2009 vydali druhý album s názvom ,,April Rain“, ktorý skupinu preslávil hlavne mimo ich domoviny.

 

Kapela Delain následne v roku 2012 vydala tretiu dosku ,,We are the Others“ (2012), inšpirovanú tragickou smrťou Sophie Lancaster a v roku 2013 ,,Interlude“. Tá obsahuje napríklad aj cover skladby ,,Cordell“ od svetoznámej skupiny The Cranberies. Ich najnovším albumom je ,,Lunar Prelude“, ktorý vyšiel 19. februára 2016. Jeho súčasťou sú dve nové skladby ,,Suckerpunch“ a ,,Turn the Lights Out“, ako aj mix live skladieb z roku 2015.

 

Okrem ,,Lunar Prelude“ plánuje skupina vydať aj plnohodnotný album koncom roka 2016, na ktorom momentálne intenzívne pracujú.

Foto: fanart.tv | Autor: Ivi