Počas teplých letných dní dávame našim vlasom poriadne zabrať. Slnenie, slaná voda, suchý vzduch a neustále nosenie tesných vrkočov ich doslova zničí. Poradíme vám, ako vašu korunu krásy zregenerovať a navrátiť jej stratený lesk.

Vlasy sú pýchou každej ženy a preto by sme im mali venovať veľkú pozornosť. Veľa z nás však starostlivosť o ne zanedbáva a vystačí si s ich bežnou úpravou. Je nutné si uvedomiť, že práve počas leta sú vlasy veľmi namáhané a po jeho ukončení je vhodné sa na ne zamerať viac, ako obvykle. Začneme tým najkrutejším spôsobom.

Nožnice verzus ,,chcem dlhé vlasy“

nožniceAk sú vaše vlasy suché už cez zimu a nestaráte sa o ne, nemáme pre vás dobrú správu. Jediným riešením je po lete navštíviť kaderníka a nechať si ich ostrihať. Možno vás poteší, že nehovoríme o radikálnej zmene. Mnohokrát totiž stačí zastrihnutie v dĺžke dvoch centimetrov. Zbavíte sa tak rozštiepených končekov a vlasy nadobudnú druhý dych. Ako povedala Coco Chanel: Žena, ktorá si ostrihá vlasy je pripravená na to, zmeniť celý svet“. Tak poďte do toho.

Urob si sama

kokosový olejOkrem skrátenia vlasov sú ideálnym riešením výživné masky. Najlepšie sú tie prírodné z kuchyne. Nemusíte obiehať drogériu a vyberať si najvhodnejšiu značku a typ pre vaše vlasy! S absolútnou jednoduchosťou si ich doma môžete vyrobiť doma a už po prvom použití zistíte, ktorá maska a surovina vám najlepšie „sadla“. Medzi najpoužívanejšie domáce masky patrí určite olivový olej, ktorý jednoducho iba votriete do vlasov, následne ich zabalíte do uteráka a necháte pôsobiť aspoň pol hodinu. Tento proces opakujete viackrát za mesiac, podľa toho, ako veľmi máte vlasy zničené. Ak vám nestačí olivový olej, pridajte doň aj vajíčko alebo med. Olivový olej môžete navyše vymeniť aj za kokosový, ktorý je ešte účinnejší! Nezabudnite, že vlasy je najlepšie opláchnuť vlažnou, nie horúcou vodou.

Čo chladnička dala

avokádo

Skvelým pomocníkom pre obnovu a regeneráciu vlasov sú aj iné potraviny z kuchyne. A to napríklad avokádo, banán či citrón. Prvé dve spomínané ovocia rozpučíte v miske, pridáte olej, vajíčko alebo med, podľa toho čo máte doma, a rozotriete ich do svojej koruny krásy. Pri citrónovej maske najskôr roztlačíte citrón, zalejete ho vodou a nanesiete na vlasy. Tak isto necháte pôsobiť pol hodinu, neskôr ich opláchnete.

Produkty z drogérie

maskyAby sme neboli voči bežnej drogérii skeptické, môžete použiť aj tieto produkty. Ak však máte pocit, ako keby boli vaše vlasy voči nim už imúnne, skúste tzv. obrátenú metódu. To znamená, že masku alebo kondicionér použijete najskôr na suché vlasy, prípravok necháte pôsobiť dlhšie a potom si vlasy normálne umyjete. Proces tak bude ešte účinnejší. Možno by ste tomu neverili, no pre naše vlasy je veľmi dôležitý aj pitný režim, dostatočný príjem vitamínov či nie príliš časté umývanie a fénovanie. Preto im niekedy doprajte dlhší oddych a regeneráciu 🙂

Foto: Pinterest