,,Ku šťastiu mi chýba dieťa!“  vs. „Dieťa nepotrebujem!“ Do ktorej skupiny spadáte vy? 

Chcem mať dieťa!

Dieťa je úžasná bytosť, ktorá dokonale dotvára rodinu. Mať vlastného potomka je niečo, čo sa nedá ničím iným nahradiť. Veľa žien je toho názoru, že životný úspech je, keď majú šťastnú rodinu s deťmi. Sú to typy, ktoré sú priam stvorené byť matkami a ich materské pudy sú silnejšie ako čokoľvek iné. Darovať niekomu život je naozaj niečo neopísateľné a nenahraditeľné. Počuť plač svojho dieťaťa pri narodení, pohladiť ho a zahrnúť ho svojou láskou je pre ženu tá najšťastnejšia chvíľa, najkrajšia emócia a splnený sen.

Samozrejme, každá žena má veľa plánov, či už cestovanie, dobrú prácu, „ideálneho“ manžela, ale otázne je, či do týchto plánov zapadá aj  dieťa? Čo ak nie?

Nechcem dieťa!

Možno by ste sa čudovali, ale aj do tejto skupiny nás spadá viac ako si myslíme. Sú totiž dámy, ktoré chcú byť „slobodné“ v tom zmysle, že majú vidinu byť dobrými partnerkami, oddanými manželkami, no určite nie matkami. A prečo? Jednak, že sa na to necítia a stále si myslia, že neprišiel ten správny čas, netikajú im biologické hodiny, boja sa pôrodu, dieťa nepotrebujú k šťastiu, majú pocit, že prežijú svoj život lepšie bez dieťaťa, chcú sa venovať sebe, svojej kariére, ktorú by dieťa porušilo, chcú cestovať, užívať si život. Ale bez dieťaťa. Jednoducho povedané, žena, ktorá nemá, nechce a neplánuje dieťa sa môže realizovať inak.

das

Sú však aj také ženy, resp. páry, ktoré by deti chceli mať a vlastne aj môžu, ale nedovoľuje im to finančná situácia. Vždy si treba uvedomiť, že priniesť ho do nezabezpečenej domácnosti je nezodpovedné. Áno, v dnešnej dobe je potrebné mať aj na dieťa našetrené. Ale keďže vo väčšine slovenských rodín je situácia aká je a rodičovský príspevok je taký, aký je, splodenie dieťaťa často odkladajú na „iný vhodný čas.“

Ak by sme to mali zrekapitulovať, tak prirodzenou túžbou každej ženy je mať rodinu a zdravé deti. A dá sa povedať, že ešte stále pretrváva „štandard“ rodiny, ktorá je najdôležitejšou súčasťou každého z nás. Či už skôr alebo neskôr.

Aký máte názor vy? Podeľte sa s nami!

Autor: Lucia Miháliková