Martin Harich, z ktorého šaleli mladé dievčatá počas účinkovania v Superstar (ale aj po ňom), v sebe ukrýva ozajstný talent. Po vystúpení v britskom X-factore, kde zaujal piesňou ,,Chocolate“ a slovenskej piesni ,,Čo potom“, prichádza s letnou skladbou ,,Under the lamps“. Singel zložil priamo pod pouličnými lampami. [sociallocker]

Mladý spevák vydal letnú pieseň v angličtine. Aj napriek tomu, že fanúšikovia nie sú pri Martinovi zvyknutí na takýto tanečný rytmus, pieseň presne zapadá do jeho tvorby. Nadväzuje ňou na už spomínanú pieseň ,,Chocolate“. Novú letnú skladbu ,,Under the lamps“ hudobne aj textovo zložil sám počas cestovania po Európe. V jeden večer, keď hral na ulici pre radosť turistov, zložil práve túto novinku. Finálny aranžmán zveril Jánovi Zborovjanovi, ktorý s ním spolupracoval na skladbách ,,Chocalte“ a ,,Tichý večer“. Ján pôvodnému Martinovmu štýlu vdýchol tanečnú atmosféru.

Táto skladba však nie je len taká obyčajná. V tomto prípade nestačil len jeden videoklip, a preto boli vytvorené hneď dva. Nakrúcanie a strih zveril Martin Kubovi Krškovi, s ktorým spolupracoval už niekoľkokrát. Zábery boli nakrútené počas jediného dňa a všetci, ktorí sa na klipe podieľali, vstávali už o 5 ráno. Vidieť v ňom môžete Martinovu rodinu a blízkych priateľov. Prvý klip je poňatý v klasickom, jednoduchom štýle, kde môžeme vidieť len samotného speváka s gitarou v atmosfére zapadajúceho slnka. Druhým sa chcel Martin priblížiť krajanom zo Slovenska a Česka, preto je doplnený pôvodným textom aj prekladom do slovenčiny.

Under the lamps - Profil 2

Po slovenskej skladbe ,,Čo potom“, ktorá vyvoláva spomienky a kde-tu sa vyroní nejaká slza, chcel Martin trochu zmenu. ,,Teraz prichádza čas na malé odľahčenie, aj keď textovo je pre mňa Under the lamps nesmierne hlboká a skutočná skladba.“ hovorí Martin. „Vždy, keď cítim, že je čas vydať novú pieseň, prichádza zložité rozhodovanie. V zásuvke mám totiž skladby na tri albumy.“ dodáva s úsmevom. Aktuálne spevák pracuje na slovenskej EP doske, ktorá bude obsahovať päť piesní. Doska ,,Pátram“ bude predzvesťou veľkého albumu, ktorý by Martin rád vydal ,,do roka a do dňa“.

Vypočujte si Martinovu novinku, ktorá má obrovský potenciál stať sa letným hitom. Jednoduchý, a predsa hlboký text, chytľavá hudba a výstižný videoklip. Hoci má spevák iba 20 rokov, našliapnuté má na skutočne úspešnú cestu. 🙂

Foto: Martin Harich | Video: Youtube [/sociallocker]