Príbeh, ktorý sa udial v jednom z amerických supermarketov, dojal už tisícky Američanov. Alyssa Hacker, mladá mamička osemnásťmesačného synčeka, opísala na sociálnej sieti nevšedný zážitok, ktorý prežila, keď bola so svojou mamou, a zároveň babičkou chlapčeka nakúpiť. Len pár minút stačilo na to, aby sa obyčajný deň zmenil na spomienku, ktorú si budú obe ženy pamätať po celý život.

Alyssa Hacker sa so svojou matkou a malým synčekom Owenom vybrala nakúpiť do blízkeho supermarketu. Jej drobček je aj napriek nízkemu veku veľmi spoločenský, čo sa prejavuje najmä usmievaním sa a zdravením všetkých okoloidúcich, samozrejme, i cudzích ľudí. Malému Owenovi sa v regáli v oddelení hračiek zapáčili traja plyšoví dinosauri, pričom sa nevedel rozhodnúť, ktorého z nich by si chcel domov odniesť najviac.

Jeho pozornosť napokon zaujal starší okoloidúci pán, na ktorého sa chlapček usmial a zakričal radostné ,,Ahoj“. Nad týmto milým detským správaním sa v minulosti väčšina ľudí len pousmiala alebo odzdravila. Tentokrát sa však stalo niečo magické. Starší muž sa uprene zadíval na malého chlapca a povedal mu: „Ahoj, milý chlapec!“

Muž následne vytiahol z peňaženky dvadsať dolárovú bankovku a dal ju chlapčekovi do vrecka so slovami, aby si kúpil všetkých troch dinosaurov, pretože on len pred týždňom o svojho dvojročného vnúčika prišiel. Naklonil sa ku chlapcovi, objal ho, utrel si uplakané oči a odišiel.

Dojatá matka vie, že tohto úžasného pána už nikdy neuvidí, no navždy ostane v jej spomienkach. Hoci tento cudzinec smútil nad stratou svojho vnúčika, aspoň na chvíľu mu ho tento malý chlapček pripomenul.

Zdroj: Goodhousekeeping.com | Foto: Freepik.com, Facebook.com