Veríme, že v tom nie sme samé ak povieme, že takmer každé ráno vstávame s úsmevom na tvári a takmer každý deň nám ho niekto pokašle po príchode do práce. Ok, možno nie úplne denne, ale stane sa..

Jarné slnko vám svieti priamo do postele asi od siedmej rána. Po žiadnom reálnom chlapovi niet ani stopy a tak sa prebúdzate vedľa psa, ktorý sa natiahne s pohľadom šteňaťa a vycerí zuby. Na rozdiel od ,,trojnohého“ lámača ženských sŕdc s pivným bruchom vás bude milovať, aj ak ešte nie ste namaľovaná, ak ste ranná.. To, že je ráno zločin si určite nemusíme nejak obzvlášť vysvetľovať, najmä ak v zrkadle stretávate slečnu, ktorá sa na základe istých spoločných čŕt snaží byť vami. Nevieme ako ste na tom vy, ale my si zaručene raz za čas povieme, že teraz, práve TERAZ prišlo presne to obdobie, kedy sa všetko zmení a príchodom jari zažijeme ľudský progres (keďže na začiatku roka to raz a zas nevyšlo).

1

16 základných pravidiel každého dňa

1. Pravidelne sa natieram denným krémom
2. Ráno odchádzam do práce/ školy za dámu/ človeka s úsmevom na tvári. Úsmev lieči a pomáha, dokonca sa doň môže niekto zaľúbiť.
3. Stihnem prísť do tej práce/ školy aj načas, nie o hodinu neskôr. Život praje pripraveným a každá minúta je drahocenným časom.
4. V električke pustím sedieť starších ľudí alebo tehotné ženy a nebudem sa tváriť, že som slepá alebo spím, kým ich pustí niekto iný
5. Keď v práci dojem skoré (aj neskoré raňajky), nevybehnem si do pekárne pre ,,mlsku“
6. Nebudem ,,mlsky“ žobrať ani od kolegov!!!
7. Namiesto obednej prestávky mimo firmy ma nevcucne 10 obchodov s oblečením
8. Začnem chodiť na dlhé prechádzky po práci s kamarátkami, rodičmi, psom- medze sa nekladú
9. Začnem chodiť pravidelne do fitka a plávať, prípadne vykonávať akúkoľvek telesnú činnosť
10. Začnem chodiť raz za čas ku kozmetičke
11. Začnem sa poriadne učiť angličtinu alebo iný svetový jazyk. Dôvod? Modelová situácia- osobný pohovor: ,,Hovoríte po anglicky?“ – ,,iba trochu, som mierne pokročilá“.. -,,OK! So, how are you?“ -,,Thanks, no“ .. Toto proste nie je správna odpoveď, ale trápne faux pas!
12. Budem sa zdraviť s úsmevom aj ľuďom, ktorí sa tvária, že ma nevidia/ a naopak 🙂
13. Vyhodím všetky veci, ktoré nenosím a nebudem si ich skladovať z dôvodu- ,,čo ak raz??!“
14. Večer si budem robiť pravidelný peeling a odmaľovávať sa
15. Pôjdem spať pred polnocou, aby som ráno ZAS nezaspala
16. Tým, ktorých mám rada to dám najavo a nebudem iba čakať na vhodný okamih!!!

3

Dnes možno nie je najteplejšie, ale svieti slnko, pučia stromy, fúka teplý vzduch a môžete cítiť jar. Malé veci, ktoré sa vám nevšedne votrú do života a robia dni veľkými. Malé veci, ktoré sú súčasťou nás a vyčaria vám úsmev na tvári s tým, že vy ho venujete niekomu inému a možno v zlý deň urobíte malú vec s veľkým posolstvom pre niekoho cudzieho.. Ako keď dostanete iba tak kyticu poľných kvetov v obyčajné ráno pre krajší deň alebo keď poviete áno miesto nie. Samozrejme, to neplatí vždy, nemôžeme byť v určitých oblastiach povoľné! 🙂
Jeden deň a tisíc myšlienok, jeden týždeň a desiatky plánov o tom, ako napredovať.. Jeden mesiac a opätovné čakanie na tú istú výplatu, jeden rok a zas si dáme predsavzatia, že sa niečo zmení..

Vytlačte alebo prepíšte si náš zoznam a skúste splniť každý deň aspoň tri body. Mať rád s úsmevom a čo i len sa postaviť a ponúknuť miesto predsa nie je také ťažké. 🙂

Foto: Pinterest