,,Ak sú vaši priatelia proti, vaša nová láska má smolu, nemá jednoducho šancu na úspech,“ aspoň to tvrdí aktuálna štúdia, do ktorej sa zapojilo 10 000 slobodných Európanov! Vždy na začiatku nového nádejného vzťahu vás trápi otázka: ,,Je to ten pravý?“ Odpovedať na ňu vám dobromyseľne a s plným nasadením pomáhajú aj vaši priatelia, ktorí majú často zásadné slovo. Schvaľovací proces sa môže začať.

Na otázku ohľadom vplyvu priateľov na naše rozhodovanie pri výbere partnera odpovedalo v rámci LoveGeist- štúdie 10.000 slobodných Európanov. Skúste si úprimne odpovedať aj vy, či by ste si dokázali obhájiť lásku, ktorú vaši známi z mnohých, viac či menej relevantných dôvodov odmietajú…

Z výsledku štúdie vyplýva, že až 50 % opýtaných dbá na názory priateľov, u žien sa toto číslo šplhá až k 60 %, zatiaľ čo muži dávajú na názor priateľov iba v 40 %. Ale žiadna panika! Len okolo 11 % (u žien 13 % a u mužov 10 %) sa so svojimi novými polovičkami aj skutočne rozídu, ak sú ich priatelia proti. Láska sa predsa na začiatku vzťahu až tak neriadi rozumom a šanca dodatočného prijatia do partie je tu vždy (aj keď sú prípady, kedy je len teoretická). Tak sa dopredu ničoho nebojte, ak pohľady priateľov vášho nového princa nie sú najvrúcnejšie. Prvý dojem spravíte len raz, ale druhý dojem aj dvakrát! :)

Zaujímavý je aj rozdiel medzi generáciami. Viac si potrpia na uznanlivé pohľady kamarátov a známych ľudia pod 35 rokov, ktorých až 16 % dokáže povedať bye-bye, keď láska nezapadne medzi ostatných. U starších ľudí je to len okolo 8 %.

Rodina vs. priatelia

Ak ste zástancami teórie, že priatelia sú rodina, ktorú ste si dobrovoľne zvolili, potom táto štúdia dokazuje, že je to pravda. Ale aj vaša vlastná rodina má dosť silnú potrebu vyjadrovať sa ku všetkému, čo robíte, či už ide o nový byt, prácu alebo vzťah. Napríklad 18 % singláčov vyhodnotilo negatívne hodnotenie príslušníkov svojej rodiny ako dostatočný dôvod na rozchod. Vnímavejšie na tieto podnety sú opäť ženy v počte až 22 %, pričom muži si s pripomienkami až tak hlavu nelámu, len okolo 14 % podľahne nátlaku najbližších a partnerku skutočne opustí. Tak hlavu hore, možno sa už čoskoro ocitnete na veľkej (možno aj vašej) svadbe. :-)

Zdroj: woman.at | Foto: pixabay.com