Celá rodinka sa tešila na nový prírastok, no v srdci namiesto veľkej radosti zavládol žiaľ. Patrik prišiel o milovanú manželku a traja chlapci o maminku. A to malo ísť o banálny pôrod.

Majka čakala svojho tretie bábätko a po príchode do pôrodnice nič nenasvedčovalo tomu, že by sa z nej už vrátiť nemusela. Spolu s manželom Patrikom i dvomi synmi sa na najmladšieho bračeka nesmierne tešili, avšak samotná Majka ho už nevidela. Pri pôrode totiž zomrela.

Pri pôrode 33-ročnej ženy v Považskej Bystrici nastali veľké komplikácie. Dieťatko síce na svet priviedla, no ona upadla do bdelej kómy. Vraj sa sťažovala, že nevie dýchať a nevládze. Napriek snahe lekárov sa ju už, bohužiaľ, zachrániť nepodarilo ani v martinskej nemocnici, kde bola expresne prevezená. Ako píše Plus 1 deň, problémom bola veľkosť bábätka – vážilo až 4650 gramov a meralo 54 cm! „Keď nemohla už dýchať, rozhodli sa pre cisársky rez, tam malému porezali rameno a dokonca má niečo s mozočkom“ prezradil zronený Patrik.

V tomto období mali Majka a Patrik oslavovať 7. výročie svadby. Namiesto toho ale teraz rodina zosnulej chystá pohreb. Patrik svojej milovanej dokonca po pôrode poslal ešte sms, pri ktorej sa vám budú tisnúť slzy do očí. Majka si ju, žiaľ, už neprečítala. „Ľubkám ťa veľmi preveľmi a vážim si ťa. Píš mi kedykoľvek. Malý má 4 650 g a 54 centimetrov. Naozaj veľký. Potom som tým sestrám povedal: ,Vidíte, prečo to bolo také ťažké, manželka si nevymýšľala,“ informuje portál Čas.sk.

Mladý muž vraj hneď, ako vybaví záležitosti okolo pohrebu, podá sťažnosť. „Dám podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, nech sa celý prípad prešetrí a vyvodia sa dôsledky.“ Celá rodina sa teraz Patrikovi a jeho trom malým deťom snaží pomôcť. Rovnako tak aj cudzí ľudia, ktorí tento príbeh zahliadli v médiách. Ak by ste sa k nim chceli pridať aj vy, ozvite sa na email tip@novycas.sk.

Zdroj: Čas.sk, Pluska.sk | Foto: Facebook