V nedeľu 8. júla tohto roku otriasla Slovenskom desivá správa. Polícia v tom čase vyhlásila pátranie po mladej Majke (†17) z Považskej Bystrice, ktorá sa s kamarátkou rozhodla preplávať rieku Váh. To sa jej, žiaľ, stalo osudným.

Príbeh nebohej Majky zasiahol celú našu krajinu. Nenašiel sa nikto, kto by so zatajeným dychom nesledoval dej vyšetrovania, kedy priatelia, rodina, polícia, no i neznámi dobrovoľníci hľadali telo nezvestnej študentky po tom, čo ju pod hladinu stiahol prúd rieky.

Tento príbeh mal, žiaľ, nešťastný koniec. Odo dňa, kedy vo štvrtok 12. júla našli Majkine telo pri obci Dolné Kočkovce, sa nad Váhom vznášal temný mrak a smútok. Dnes si túto smutnú situáciu opäť pripomíname po tom, čo polícia našla ďalší šokujúci nález.

Záchranné zložky našli v piatok vo Váhu ďalšie nehybné telo. Tentokrát šlo o ženu, dôchodkyňu, ktorá mala byť oblečená len v pyžame a na nohách nemala nič okrem ponožiek.

Podľa najnovších informácií mala byť nebohá žena († 67) vo vode len niekoľko hodín, zachrániť sa ju už však nepodarilo. Polícia ale pracuje s teóriou, že môže ísť o samovraždu, keďže len pár metrov od miesta nálezu objavili topánky, ktoré zrejme patrili práve nebohej dôchodkyni. Viac určí až nariadená pitva.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Pixabay.com, Facebook