Pamätáte si ešte, ako ste sa zoznámili? Dvaja cudzí ľudia, určité signály, prehliadanie toho zlého a upriamovanie pozornosti iba na prednosti? Ak sa nachádzate v dlhodobom vzťahu na méte X- rozumej na križovatke rovnocenných ciest, neviete čo ďalej a niečo vám napovedá, že váš vzťah je v sra*kách zistíte, že ste vlastne tam, kde ste boli na začiatku. Opäť ste si cudzí, hľadáte sa v otázkach, no tentokrát však v neistote či odísť a prestať ľúbiť, nie začať.

Každý človek má v počiatočných fázach vzťahu pochybnosti či do toho skočiť alebo ísť vlastnou cestou. Je však paradoxom, že do myšlienok z tohto obdobia sa môžeme dostať aj po mesiacoch, rokoch, kedy už svojho partnera dokonale poznáme, ale predsa cítime iba chlad. Rovnako ako ženy, muži tiež nedokážu vždy 100% hovoriť o svojich pocitoch. Dusia v sebe hnev, urazenie sa, ješitnosť je ich druhým menom. Napriek tomu majú niečo, čo nám ženách chýba. My vieme vybuchnúť a plakať o svojej pravde, oni sa prezradia rečou tela. Ako zistíte, že je z jeho strany váš vzťah v koncoch?

Zreničky

Kedysi sa mu oči pri pohľade na vás rozžiarili, dnes to s ním ani nepohne. Zreničky napovedia veľa, nakoľko pohľad súvisí s funkciou mozgu. Ak sú veľké znamená to, že ste buď v mega veľkej tme alebo je vami načisto pohltený. V opačnom prípade vás vníma ako niečo samozrejmé.

Zdvihnuté obočie

Ak sa človek na niečo/ niekoho sústredí a chce ho lepšie vidieť, automaticky zdvíha obočie. To isté platí aj keď ho niečo zaujme. So sklesnutým ide o rozhovor, ktorý s ním nič nerobí.

Usmieva sa na vás so zúbkami

Chlap, ktorý sa cíti šťastný sa na vás usmeje bez akéhokoľvek ostychu a zapojí do toho celú tvár, vrátane očí. Problém máte, ak sa pri vás zmôže iba na poloúsmev so zatvorenými perami.

Navlhčí si pery jazykom roztomilo, nie odporne

Ak sa nám niekto páči, naše ústa produkujú viac slín. V tomto prípade si dávajte pozor, aby na vás pri obliznutí pier nezazeral iba ako na kus údeného a teda len na sexuálne objekt.

Pohľad do očí

Kedysi sa vám vydržal pozerať do očí celé hodiny. Dnes sa pri tejto činnosti nebadane pozerá skôr na vaše pery a nos tak, aby ste si to ,,nevšimli“. Žeby neúprimnosť?

Výdych, nádych

Vojdete do miestnosti a zhlboka sa nadýchne. Samozrejme, chlapi potrebujú k svojmu životu kyslík, ale v tomto prípade ide o podvedomú nutnosť vyzerať lepšie. Opticky sa mu tým nafúknu prsia a stiahne brucho. V opačnom prípade sa môže zhlboka nadýchnuť pri rozhovore s vami, kedy mu niečo vadí, prípadne rovnako pri vašom vstupe do miestnosti s prídavkom prevrátenia očí. Žeby jasný signál ,,lásky“?

Všeobecný záujem

Ste v spoločnosti či reštaurácií a delí vás veľký stôl alebo extrémny hluk. Keď dorozprávate nakloní sa k vám, tak isto sa zachová ak vás dobre nepočuje, pretože ho vaše slová zaujímajú. Ak je to naopak, zistíte to čo i len uvedomením si nemožnosti počutia vašich viet a jeho prikývnutím, že so všetkým súhlasí.

Dotyk

Ako zistí vaše limity ohľadom povoľnosti? Dotykom! Ak mu ide iba o sex, siahne po nezáväznom dotknutí nohy a následne si bude dovoľovať viac. Ak má záujem o vás a chce vám dať priestor, skúsi to jemným pohladením vo vlasoch s úsmevom vo vhodnej situácií.

Panvu a nohy natáča smerom k vám

Natočená panva k vám znamená záujem, áno, aj sexuálny. V prípade, že od vás bočí a aj pri rozprávaní je jeho panva otočná v inom uhle, niečo asi nebude v poriadku. To isté platí aj pri prstoch na nohách. Vyskúšajte si modelovú situáciu, pri ktorej oslovíte muža, dotknete sa jeho ramena a on automaticky podvedome nasmeruje svoje nohy na útek alebo bude stáť prstami oproti vám. Aké jednoduché a zábavné.

Prekrížené nohy

Na nich samotných nie je až tak zaujímavé nič, ale! Ak má prekrížené nohy a celým trupom je otočený do opačnej strany ako ste vy, môže byť plachý alebo o vás nemá záujem. Ak je však telom otočený k vám predpokladáme, že nechce, aby sa vaša konverzácia niekedy skončila.

Neprítomnosť v prítomnosti

Na jednej sedačke, no predsa meter od seba a každý vo svojom svete. Dávajte si pozor na signály, kedy spolu nedokážete nájsť spoločnú reč ani v spoločnom priestore. Ak ste zo seba navzájom otrávení, necítite to iba vy, ale celé vaše okolie, ktoré nabíjate negatívnou energiou.

Držanie sa za ruky

Prvýkrát ste sa odhodlali chytiť za ruky, hrdo ste kráčali mestom a verili, že vás uvidí každý, kto vás pozná. Po chvíľke ste prepletali svoje prsty a boli naplnení tým, že cítite teplo toho druhého. Realita dneška? Ledva chytí špičky vašich prstov dlaňou a svetom sa vlečiete ako dve handrové bábiky. V horšom prípade sa tvárite, že potrebujete ruky využiť na mobil alebo tašky, ktoré si kedysi dokázal prehodiť na zápästie.

Rozhovor

Aby nebolo ticho, občas začne rozprávať aj on. Keď má skutočný záujem, aby ste ho počúvali, hovorí s nadšením a sem tam sa vás dotkne či už na zápästí alebo inom mieste.

Na prechádzke

Ak nejde o nebezpečné alebo zaľudnené miesta, kam by mal ako gentleman vstúpiť prvý, kráča vedľa vás. To znamená, že nie dva kroky pred ani za vami, ale vedľa vás. V opačnom prípade uvažuje len o sebe a nie o ,,Vás“.