Žiadna žena nechce, aby sa to stalo práve jej! Byť postavená pred poznanie, že človek, ktorého vrúcne milovala, s ktorým si plánovala budúcnosť, to s ňou nikdy nemyslel vážne. Že s ňou bol po celý čas len preto, že to robilo dobre jeho egu, lebo sa bál samoty, lebo mu vyhovovalo mať s niekým vzťah… Jednoducho preto, lebo to bolo „lepšie ako nič“. A pritom celý čas čakal na „tú pravú“…

Láska je ten najvyšší a najušľachtilejší zo všetkých pocitov. Práve preto je krutou iróniou, že niečo tak čisté a úprimné je toľkokrát zneužívané, predstierané a falošné. Muži si nikdy neuvedomia, ako veľmi nám ubližujú, keď nás často až celé roky držia vo zväzku, o ktorom od začiatku vedia, že je len dočasný. Vlastne nám tým bránia spoznať skutočnú lásku!

Ale ak sú city falošné, vo vzťahu sa to zákonite prejaví. Je s vami váš partner z lásky alebo z pohodlnosti? Týchto 5 príznakov vám na to spoľahlivo odpovie:

1. Nepoznáte jeho rodinu alebo priateľov

Iste, to, že ani po dlhšom čase chodenia nepoznáte jeho rodičov, súrodencov a priateľov môže mať objektívne príčiny. Možno sa s rodičmi nestretáva, lebo nemajú dobrý vzťah alebo vás pred kamarátmi schováva, lebo mu každú frajerku odplašili. To všetko sa dá ľahko overiť, avšak vo všeobecnosti platí, že ak je človek skutočne zamilovaný, chce aby o tom vedel celý svet… a hlavne jeho najbližší. Môže vás presviedčať, že si vystačíte sami a radšej strávi večer vo dvojici ako na nudnej rodinnej večeri či hlúpej chate s jeho partiou. Väčšinou to však znamená, že v niektorých častiach jeho života nie ste vítaná.

2. Neexistujú žiadne výnimočné spomienky

Láska je výnimočný pocit, a ak sa cítite menej ako úžasné, je to vôbec láska? Ak deň s NÍM je ako ktorýkoľvek iný deň vášho bežného života a nestane sa nič, čo by sa vás dotklo, rozcítilo či rozosmialo, nie je to v poriadku. A pritom to môže byť čokoľvek: okamih, keď ste sa zasmiali na hlúpom vtipe, mimovoľné dojemné gesto, spontánna prezývka- jednoducho akýkoľvek moment, ktorý vás zblížil. Ak sa všetky vaše spomienky viažu ku chvíľam stráveným v posteli, mali by ste vedieť, že ani zďaleka nie ste v reálnom vzťahu.

3. Slabá komunikácia

Komunikácia je kľúčom k zdravému vzťahu. Ak si nepamätáte, kedy ste sa naposledy obaja rozprávali od srdca a navzájom sa zdôverovali so svojimi najtajnejšími myšlienkami, nie ste naozaj zamilovaní. Lebo je normálne chcieť vedieť všetko, čo sa deje v živote milovaného partnera. Ak sa väčšinu vecí o svojej polovičke dozviete z jeho profilu na Facebooku, váš vzťah nemôže byť skutočný!

4. Je to hlavne o fyzickej rozkoši

Vo vzťahu je, samozrejme, vzájomná príťažlivosť, vášeň a súlad v posteli dôležitý. Ale ak sa mimo postele cítite neistí, sú medzi vami trápne chvíle ticha a v podstate len čakáte, kedy konečne „pôjdete na vec“, pričom ľúbostné hry sú to jediné, prečo sa na spoločné stretnutia tešíte, potom to nie je skutočný vzťah. Skutočný vzťah je o pravdivých a surových emóciách, ako vášeň, láska, dôvera a nielen styk v posteli.

5. Ego je väčšie ako láska

Potlačenie ega je nevyhnutné pre akýkoľvek vzťah. V skutočnej láske vám vždy záleží na tom, ako sa váš partner cíti. Ak je niekto ochotný prekročiť všetky hranice, len aby dokázal svoju pravdu, a robí to bez ohľadu na to, či vás poníži, ublíži alebo vás znemožní, máte problém. Rovnako ako keď je schopný sa do krvi pohádať, lebo „ide o princíp“ alebo dokáže urazene zazerať, kým sa mu vy neospravedlníte. Lebo zaľúbený človek si vždy rád prizná svoje pochybenie, rád prehltne svoje ego, len aby ste boli šťastná…

Zdroj: themindsjournal.com | Foto: YouTube.com