92 ročná Muriel Clayton z amerického Dallasu sa nedávno stala matkou. Nebojte sa, nejde o nijaký zvrátený medicínsky rekord. Stará pani si totiž adpotovala dcéru. Tá je tiež v pokročilom veku 76 rokov.

Život dvoch žien – Muriel Clayton a Mary Smith bol prepletený už oddávna. Mary poznala Muriel len ako staršiu sestrenicu až do chvíle, keď jej rodinu zasiahla tragédia. Otec nečakane zomrel a matka trpela psychickým ochorením, takže sa o dcéru nedokázala postarať. Muriel neváhala a prijala Mary, ktorá mala v tom čase 11 rokov, do svojej rodiny. Po celé roky ju vychovávala ako vlastné dieťa. Stále pomýšľala na adopciu, ale z úcty k jej biologickej matke o to nikdy nepožiadala.

muriel2

Okrem Mary mala ešte štyri vlastné dcéry a dvakrát ovdovela. Aj vo svojom prokročilom veku je stále nesmierne vitálna. Pravidelne navštevuje divadelné predstavenia, organizuje partie bridžu a ovláda aj počítač. Ako povedala pre denník USA Today, mala krásny a bohatý život, cítila však, že je v ňom stále niečo nedokončené. A tak, keď Maryina matka nedávno zomrela, predložila jej svoj návrh. Mary s nadšením súhlasila a svoj sen korunovali obe nedávno pred súdom v Dallase, ktorý adopciu oficiálne potvrdil.

Foto: Youtube