Burberry patrí medzi najexluzívnejšie svetové značky, ktorá zapĺňa trh oblečením, doplnkami a parfémami. Cena za udržanie luxusného mena firmy je však privysoká – enviromentalisti sa po tejto správe bili po hlave. Toto by nahnevalo každého!

Produkty značky Burberry si nemôže dovoliť každý smrteľník a presne tak to aj jej majiteľ chce. Práve preto je najväčším sitom zákazníkov astronomická suma na cenovkách – keby sa oblečenie, doplnky či parfémy dostali do výpredaja, spektrum ich uživateľov by rapídne vzrástlo, čím by ale klesla exkluzivita známej značky.  Myšlienka na to, že by si rádová panička vykračovala po ulici s nepravou kabelkou nesúcou meno Burberry, totiž spoločnosti naháňala zimomriavky, a tak podnikla odvážny krok. 

burberry

V roku 2017 firma údajne spálila svoj tovar v hodnote 32 miliónov eur, len aby sa nedostal do výpredaja a tým pádom neskončil v „nesprávnych rukách“. Enviromentalisti ju za to chceli doslova ukameňovať, ona sa však bráni a tvrdí, že proces bol údajne šetrný k nášmu životnému prostrediu, keďže sa pri jeho pálení podarilo zachytiť všetku vyprodukovanú energiu.

Odhliadnúc od matky Zeme, čo tak úcta k pracovníkom? Druhá vlna kritiky narážala na robotníkov, ktorí pracovali na výrobkoch v ťažkých podmienkach a za minimálnu mzdu – pot ich tváre vyšiel navnivoč. Burberry týmto stratila sympatie mnohých fanúšikov, avšak aj toto je cena za udržanie si svojho postavenia na svetovom trhu.

burberry

Zdroj: Twitter, bbc.co.uk | Foto: Instagram