Na druhý sviatok vianočný sme sa dočkali historického momentu, kedy boli v priamom prenose niekoľkým osobnostiam vpichnuté prvé očkovacie látky voči ochoreniu Covid-19. Takmer bezprostredne po živom vstupe sa však objavilo množstvo odporcov tvrdiacich, že dobrovoľníkom nebola podaná skutočná vakcína proti koronavírusu, ale malo ísť len o nepodarené divadielko pre naivné publikum. Čo na to prvý zaočkovaný Slovák Vladimír Krčméry?

Vladimír Krčméry, Ján Mikas či Marek Krajčí – aj títo traja páni absolvovali významný slovenský zásah v boji s obávaným strašiakom. No napriek tomu, že sa všetko vysielalo naživo za prítomnosti množstva novinárom, pochybovačov sa našlo kvalitné množstvo.

krčméry vakcína covid

Sociálnymi sieťami začali kolovať rôzne posmešné koláže i komentáre o tom, že sa v striekačke neobjavila ihla, prípadne sa namiesto očkovacej látky nachádzal vnútri tekutý vitamín. Na nedôverčivé poznámky neváhal zareagovať samotný odborník na infektológiu, ktorý podanie injekcie považuje za hotový dar od všemohúceho.

,,Bola to dnes skutočná vakcína proti koronavírusu a skutočná ihla. Vitamín C mám kúpený doma v tabletkovej forme, 1000 miligramový, s postupným uvoľňovaním… skvelá vec tento vitamín C v tabletkách ako prevencia počas zimy, odporúčam,“ popredný epidemiológ sa verejným vyhlásením pokúsil so všetkou vážnosťou a miernou iróniou uviesť veci na pravú mieru.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c | Foto: Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c, YouTube/HNtelevizia, Pexels.com